“1 Yaş Doğum Günü” Hakkında Annelere Tavsiyeler

0
988

Son zamanlarda anne ve babalar, bebeklerinin ilk yaş partisi için oldukça hevesli oluyorlar. Her ne kadar bebekler, bu günü hatırlamayacak olsa da, beklentiler makul olduğu müddetçe, yakın akrabalarınız ve arkadaşlarınız ile birlikte bebeğinizin ne kadar büyüdüğünü görmek, bunu kutlamak eğlenceli olabilir. 1 yaş doğum günü partileri için seçim yapabileceğiniz bir çok doğum günü partisi temaları, pek çok parti tedarikçisi, ilk doğum günü temasını içeren bir çok malzeme vardır.

Bütün anne ve babalar, bebeklerinin ilk doğum gününü unutulmaz olmasını isterler. Ama maalesef bebeğiniz bunu hatırlamayacaktır. İlk doğum günü partisi aslında yalnızca yetişkinler ve çocuğunuzun hayatındaki daha büyük çocuklar için bir araya gelip eğlenme vesilesi olacaktır. Bu içerikte vereceğimiz ipuçları ile unutulmaz bir ilk 1 yaş doğum günü gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kısa Tutun

Bebeğin ilk doğum günü partisi iki saatten fazla sürmemelidir. Bu, eğlenceli bir kutlama için yeterli zamandır ve bebeğinizin uyku saatlerine denk gelmemelidir. Herkesin dinlenmiş ve mutlu olmasını sağlamak için partiyi bebeğin uyku saatleri etrafında zamanlamaya çalışın.

horizontal-line-png-photos

Konuk Sayısını Az Tutun

Birinci doğum günü partisi küçük çocuğunuz için yorucu olabilir, bu nedenle misafir listesini en düşük seviyede tutun. Yakınınızdaki aile bireylerini ve çocuğunuzun hayatında önemli olan arkadaşlarınızı davet edin, ancak şimdiye kadar hiç karşılaşmadıkları kişileri davet etmeyin.

horizontal-line-png-photos

Güvenli ve Bebeğe Uygun Yiyecekleri Sunun

Birkaç kaseye güvenli parmak yiyecekleri (dilimlenmiş meyve sebzeler, atıştırmalıklar, çok küçük parçalı olmayan ve ufalanmayan yumuşak yiyecekler) sunabilirsiniz. Parti kısa ve yemek saatleri arasında ise, konuklarınız ayrıntılı bir yemek menüsü beklemeyecektir.

 

horizontal-line-png-photos

Yardım Alın

Parti hazırlığı süresince bebeğinizle de ilgilenmeniz gerektiği için size yardımcı olacak bir arkadaşınızdan veya aile üyenizden yardım isteyebilirsiniz.

 

horizontal-line-png-photos

 

 

Bebeğinizi Rahat Bırakın

Bu özel bir gün olduğu için, bebeğinize daha farklı daha eğlenceli bir kıyafet giydirmek isteyebilirsiniz. Ancak, bebeğiniz bu kıyafetin içerisinde rahat değilse, çıkarmaya çalışıyor ve giymeyi reddediyorsa onu buna zorlamayın. Ya da bu kıyafetleri giydirmeyi başardığınızda, yemeğe çalıştığı yemekler ve diğer şeylerle kıyafetini kirletiyorsa onu engellemeyin. Her ne kadar hatırlamayacak olsa da bu onun günü ve dilediği şeyleri yapmasına izin verin.