11 Ayda 4 Çocuğu Olan Annenin Hikayesi

0
1255
11 ayda 4 çocuğu olan anne

Bazen bir çocuk sahibi olmak bile dünyanın en zor işiymiş gibi gelirken, çok kısa bir süre zarfında 4 çocuğa sahip olduğunuzu hayal edebiliyor musunuz? Gallerli anne Becky John da edememişti ancak yalnızca küçük kızının bir kardeşi olsun isterken, birden bire 4 çocuk annesi bir kadın oldu!

Pek çok anne gibi, Becky John da, yaşları birbirine yakın iki çocuğa sahip olma fikrini çok seviyordu. Bu nedenle kızının doğumundan hemen sonra hamile kaldı. Ancak masumane bir kardeş isteği, Becky’nin planladığından çok daha fazlasına dönüştü.

Becky ve eşi, hamilelik haberinin ardından bebeklerinin rutin kontrolleri için doktora gidip geliyorlardı. Yine bir kontrol esnasında Becky’nin doktoru, birden çifte inanılmaz bir haber verdi. Bir bebekleri olacağını düşünüyorlardı ama yanılmışlardı; çünkü Becky, üçüz bebeklere hamileydi! Bu demek oluyordu ki, Becky 11 ay içerisinde 4 çocuk annesi bir kadın olmuştu! Duyduklarına inanamayan Becky, onların kalp atışlarını tek tek dinledi. Gerçekten de ayrı ayrı atan 3 kalp, 3 can Becky’nin karnındaydı.

Becky’nin doktoru, çiftin şok olduğunu fark etti ve onları bu duruma adapte etmenin yollarını anlattı. Psikolojik yardım bile öneren doktorlar, bu durumun olumsuz bir durum olmadığını, ancak yeni anne olmuş bir kadının birden bire 3 çocuğa daha sahip olacağı haberini almasının kendisi ile ilgili bir takım soru işaretlerine sebep olacağını belirtiyorlar. Bu gibi durumlarda, çocuklarına yetemeyeceği, onları emziremeyeceği, iyi bir anne olamayacağı korkusuna kapılan anneler, depresyona dahi girebiliyor ve olumsuz sonuçlar doğabiliyor. Tüm bunların dışında, doğumla ilgili çeşitli komplikasyonların olması da söz konusu. Bu tarz çoklu doğumlarda sezeryan gerekebilir ya da normal doğum gerçekleşecekse, vajinada ciddi açılmalar söz konusu olacaktır. Ayrıca doğumdan sonra hormonların normale dönmesi biraz zaman alacaktır.

Neticede Becky, doktorunun tüm tavsiyelerine uydu ve nihayet 3 çocuğunu da kucakladı. Ancak, birbirine yakın yaşlarda kardeş kararı verilirken her ihtimal göz önünde bulundurulması gerekiyor.