4 Alerji Dostu Evcil Hayvan

0
513
Hamster ve Gonzalez Hamster

Hapşırık! Kaşınan gözler! Kabaran bir cilt! Eğer alerjik bir çocuğunuz varsa bırakın evinizin içinde olmayı, yakınından bile bir tüylü hayvan geçtiğinde, bu semptomları görmeniz mümkün.

Çocukların hayvan sevgisi ile büyümesi çok önemlidir. Uzmanlar bir şekilde küçük yaşlardan itibaren çocukların hayvan sevgisi ile, en azından bir evcil hayvan besleyerek büyütülmesi konusunda hemfikir. Ancak iş alerjik çocuklara geldiğinde, durumlar biraz değişebiliyor. Özellikle evde bakılmak istenen kedi, köpek gibi hayvanlar ister istemez hayvan sahiplenme kısmında saf dışı kalıyorlar. Ancak yine de, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için evinize alacağınız havyanlar vardır. İşte alerjik çocuklara arkadaşlık yapacak 3 hayvan

Betta veya Altın Balık

Samimiyeti:  Her iki tip balık da sahiplerine tanıyabilir.

Ömür:  4-10 yıl

Bakım: 

  • Balık başına en az 5 galon olan bir fanus sağlayın
  • İyi bir filtre ve havalandırma sistemi olması balıkların ömrünü uzatır. Betta balığı dışarı fırlayabilir, bunu  önlemek için fanusunuzun üstünü kapatacak bir plaka ayarlayın.
  • Fanusa yüzmek veya arkasına saklanmak için nesneler sağlayın.
  • Depoyu gerektiği gibi temizleyin
  • Evcil hayvan mağazalarında balıklar için yemler bulabilirsiniz.

Balıklar nihai alerji dostu evcil hayvanlardır. Çocukların evcilleştirip kucaklayabilecekleri hayvanlar olmadıkları için güvenlidir, deniz canlılarının fanusta ileri geri yüzüşlerini izlemek eğlenceli olabilir. Ancak, fanusu temiz tutmak önemlidir.

 

 

kanarya-annelerbilir

Kanarya

Samimiyeti:  Kanaryalar sosyalleşebilir, aşık olabilir, çiftler veya küçük gruplar halinde yaşayabilir. Müziği severler.

Ömür:  10-15 yıl

Bakım: 

  • Geniş bir kafes koyun ve astarı günlük olarak değiştirin.
  • Haftalık kafes temizliğine önem gösterin.

Bu küçük kuşlar hakkında sevilecek çok şey var: Bunlar zeki, evin etrafında uçmanın keyfini çıkarıyor ve oynuyor ve alerji dostu olacak şekilde önyükleme yapıyor! Kedi ve köpek tüylerine alerjisi olan insanlar, kuşların tüylerinden çok az etkilendiği de biliniyor.

Hamster ve Gonzalez Hamster

Samimiyeti: Oldukça zeki, çok sosyal ve kolayca pozitif takviye ile eğitilmiş

Ömür:  1-3 yıl

Bakım:

  • Kafesini temizleyin ve haftada en az bir kez yatak takımını değiştirin
  • Haftada birkaç kez kafesten çıkın ve egzersiz için bir tekerlek yapın
  • Yem paletlerine az miktarda tohum, meyve ve sebze ekleyin.

Memeli oldukları doğrudur, bu yüzden kedi ve köpek gibi alerjik potansiyele sahipler. Ancak ortamlarında çok daha az allerjen ürettikleri için zararlı değildirler. Çocuğunuz evcil hayvanıyla temas etmek istiyorsa, hamster aslında en iyi seçimdir- çünkü onlar tutulmayı severler!