5 Yaşında Anne Oldu!!

0
409
5 yaşında anne oldu

5 Yaşında Anne Oldu!!

Bu akıllara durgunluk veren olay 1939 yılında Peru’da yaşandı.

Daha okul öncesi yaşlarda olan ve hamile kalma ihtimali söz konusu olmayan Perulu küçük kız Lina Medina’nın yaşadığı bu olayla tarihe “en genç doğum yapan insan” olarak geçti ve 5 yaşında anne oldu. Küçük kızın karnının hızla büyümesi ve şiddetli karın ağrıları sonucunda annesi şüphelenmeye başladı. Önceleri karnında büyük bir tümörün geliştiğini düşünen annesi, çocuğunu bir doktora götürmeye karar verdi. Doktor kontrolünün ardından inanılmaz bir gerçek ortaya çıktı. 5 yaşındaki Lina Medina, 7,5 aylık hamileydi! Fakat çocuğun babasının kim olduğu bilinmiyordu ve akıllara hemen ensest şüphesi geldi. Bu şüphe nedeniyle Lina’nın babası göz altına alındı. Ancak deliller yetersizdi, dolayısıyla baba herhangi bir ceza almadan serbest bırakıldı.

5 yaşında anne oldu

Bu sonucun alınmasından kısa bir süre sonra, Lina Medina 2 kilo 700 gram ağırlığına sahip, oldukça sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Lina’nın doğumunu yapan doktor Gerardo Lozada, çocuğun isim babası oldu.

5 yaşında anne oldu

Bu yaşta hamile kalmanın ve ardından sağlıklı bir çocuk dünyaya getirmenin neredeyse imkansız olması nedeniyle, doktorlar bu konu ile ilgili bir araştırma yapmak istedi. Varılan ortak kanı ise Lina’nın ender rastlanan “5 yaş öncesi ergenliği”ne girdiği ve bu nedenle hamile kaldığıydı. Ancak yine de bu şartlarda sağlıklı çocuk dünyaya getirme ihtimali sıfıra yakın olduğu için, Lina’nın başına gelen bu olay mucize olarak nitelendirildi.

5 yaşında anne oldu

Mucizevi bir şekilde doğan Gerardo, 10 yaşına gelene kadar Lina’nın annesi değil ablası olduğu gerçeği ile yaşadı ve bu gerçek daha sonra kendisine bildirildi. Gerardo 40’lı yaşlarında ilik kanserine yakalandı ve hayatını kaybetti. Annesi Lina ise, o ölmeden bir kaç sene önce evlendi ve tekrar bir çocuk sahibi oldu. Şimdi 80’li yaşlarında ve hayatını çocuk ve torunları ile sürdürmekte! 5 yaşında doğurduğu oğlu Gerardo’nun babası ise hala bilinmiyor…

Kaynak: Snopes