Aklınızda Olsun: Hamileler İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

1
2300
hamileler için sağlıklı atıştırmalıklar

Hamileler için sağlıklı atıştırmalıklar. Hamilelikte beslenme, oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Önceleri tükettiğiniz her gıdayı hamilelikte tüketemezsiniz, bazı gıdalar, hatta sağlıklı olarak adlandırdığımız bazı gıdalar hamilelikte hem bebek hem de anne için tehlikeli olabilir. Aslında hamile anne adayının belirli bir düzen içerisinde, dengeli bir besin tüketimi yapması gereklidir. Aslında temel öğünlerin dışında, atıştırmalıklar da hamile anneler için büyük önem taşır. Annenin uzun süre aç kalması, hem kendi sağlığı hem de bebeğin sağlığı açısından sıkıntılıdır. Bu nedenle anne adayının yemek aralarında atıştırmalıklar tüketmesi gerekir. Peki bu atıştırmalıklar ne olabilir? İşte her daim yanınızda taşıyabileceğiniz, hamileler için sağlıklı atıştırmalıklar!

 

 

Kuru Yemiş ve Kuru Meyveler

Bu protein ve doğal meyveler içeren atıştırmalıklar hem aç kalmanızı önleyecek hem de bebeğiniz ve sizin için oldukça besleyici bir öğün olacak. Ceviz, badem gibi kuru yemişler ile kuru üzüm, kuru erik, hurma gibi meyveleri karıştırabilir, dengeli bir atıştırmalık elde edebilirsiniz.

 

 

Tuzlu Krakerler

Kalorisi düşük tuzlu krakerler, hem açlığınızı bastırır hem de mide bulantısı nöbetleri için yardımcıdır. Tuzlu krakerler midenizi bastırır ve daha fazla kusmanızı engeller.

 

 

 

Bebek Havuçlar

Marketlerde bulabileceğiniz bebek havuçlar, küçük ve kolay yenebilir yapısı ile favorilerinizden biri olacak. Hem de yoğun bir lif deposu olması ve keratin açısından zengin olması nedeniyle vücudunuz için faydalı olacak.

 

 

 

 

 

Muz

Hamile anne adayları için muz, harika bir meyvedir. Muz potasyum açısından oldukça zengindir, doğal olarak mide ekşimesinin etkisini azaltır ve gün boyunca tedarik etmeniz gereken doğal şekerleri vücudunuza sağlar.

 

 

Fındık

Protein içermesi, sağlıklı yağları ve vitamin E içermesi nedeniyle fındık, tam bir sağlık dostu bir kuru yemiştir. Özellikle çiğ fındık hamilelik için çok faydalıdır. Bir avuç kadar tüketmeniz gün içinde sizin için yeterli olacaktır.

1 Yorum