Anne Sütü ile Yaptığı Kekleri Okul Kermesine Gönderdi!

1
377
anne sütü

Anne Sütü ile Yaptığı Kekleri Okul Kermesine Gönderdi! Oğlunun okul kermesinde satması için yaptığı keklere kendi sütünden katan anne, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Gelen tepkilerin sebebini anlayamayan anne, bunun çok anormal bir durum olmadığını söyledi.

Anne, oğlunun okul kermesi için hazırlayacağı kekleri yapmak için gereken sütü almaya vakti olmaması nedeniyle keklerin içerisine kendi anne sütünü sağıp koymaya karar verdi ve bu süt ile kek yaptı. Oğlunun okula götürdüğü keklerin içerisinde anne sütü olduğunu öğrenen bazı ebeveynler deyim yerindeyse çıldırdı ve bu durumu tiksinç bulduklarını söyledi ve konuyu tartışmak üzere bu anneye yansıttı.

Bu yaşananların üzerine anne,  Sanctimommy isimli Facebook sayfasında şu paylaşımı yaptı;

“Selam, acilen tavsiyeye ihtiyacım var. Oğlumun okulunun kermesi için anne sütü ile çikolatalı ıslak kek yaptım. Markete gidip süt almak için zamanım yoktu ve bunun sorun olabileceğini düşünmedim. (hem de o çocuklardan bazılarının da sağlıklı besinlere ihtiyacı var) Aslında koyduğum süt çok azdı. Ama okuldaki diğer annelerden birisi bunu öğrendi ve ortalığı birbirine kattı. Ne yapacağımı bilemiyorum, önerisi olan var mı?”

Bu paylaşıma tepkiler ise gecikmedi, insanlar bu durumun neden doğru olmadığını gerek sert, gerekse esprili bir dille anneye anlatmaya çalıştı. İşte anneye gelen yorumlardan bazıları;

“Diğer anneler senin nasıl bir insan olduğunu, bulaşıcı bir hastalığın olup olmadığını ya da uyuşturucu kullanıp kullanmadığını bilemez. İşte tepki vermeleri bu yüzden çok normal!”

“Bu bir adli suç olabilir. Anne sütü de kan ve sperm gibi hastalık taşır. Bu nedenle süt bağışladığınızda bile sütünüzü taramadan geçirirler. Başkasının çocuklarına kendi sütünden yapılmış bir kek yedirmek iğrenç ve delice!”

“Ben emziren bir anneyim ve asla anne sütü ya da emzirme için iğrenç demiyorum. Ancak ne kendimin ne de çocuklarımın tanımadığım bir kadının sütünü içmesini istemem!”

Siz ne düşünüyorsunuz, anne sütünü bu şekilde kullanmak mantıklı mı?