Anne Sütü Mucizesi! Bu Deneye İnanamayacaksınız!

0
420
ani bebek ölümü

Anne sütünün inanılmaz bir madde olduğu artık bir sır değil. Yine de bu maddenin doğaüstülüğünü ortaya çıkaran deneyler ağzımızı açık bırakmaya devam ediyor. Bu deneylerden birine biyoloji öğrencisi olan Vicky Greene imza attı. Vicky’nin bu deneyi gerçekleştirmesindeki amacı, anne sütünü bu kadar özel yapan şeyin daha iyi anlaşılmasıydı. Vicky deneyini başarı ile sonlandırdı. Ve onun deneyi sonrasında keşfettikleri inanılmaz bilgilerdi. Bu deney anne sütü mucizesi hakkında inanılmaz bilgiler verdi.

Biyoloji bilimleri öğrencisi olan Greene, anne sütünün koruyuculuğu ve mükemmel yapısı hakkında, herkesin gözleri ile görebileceği net bir sonuç elde etmek istedi. Bu sebeple biri 15 aylık, diğeri ise 3 yaşında bir bebeği emziren iki anneden süt örnekleri aldı. İki adet petri kabı aldı ve bu kaplardan birinin ortasına 3 yaşındaki bebeğin emdiği sütü, diğerinin ortasına ise 15 aylık bebeğin emdiği sütü damlattı ve etrafına ise bazı hastalıklara neden olan çeşitli bakterileri yerleştirdi.

anne sütü mucizesiSonuç inanılmazdı. İçinde bakteri bulunan kaplarda, süt damlaları bakterileri tamamen itmiş, yanına bile yaklaştırmıyordu. Süt damlaları ile bakteriler arasında oldukça büyük bir boşluk vardı. Bu deney ortaya çıkardı ki, anne sütü bebeğin yaşı ne olursa olsun, bebeğin ihtiyaçlarına göre koruyucu özellik taşıyor ve hastalıklara karşı, antibiyotiklerden bile daha güçlü özellik gösteriyor. 3 yaşındaki bir çocuk için bile aynı koruyucu özelliği göstermeye devam ediyor. Anne sütü mucizesi, yaş ne olursa olsun özelliğini koruyor.

Bu bulgulara dayanarak, anne sütünün koruyucu özelliğinin çocuğun yaşına bağlı olmaksızın devam ettiği anlaşılmaktadır. Bu çalışmalar, anne sütünün bir gün daha yaşlı hastaları tedavi etmek için kullanılabileceği anlamına gelebilir mi? Sonuçlar oldukça şaşırtıcı, değil mi?