Anne Sütünden Yapılan Takılar Yeni Bir Akım Başlatacak!

0
873

Yeni bir akım kulaktan kulağa geziniyor… Hepimiz aile yadigarı bazı objelere, eşyalara ve takılara oldukça düşkünüzdür ve bu tarz objelere önem veririz. Nesilden nesile korunan ve el değiştiren eşyalar, aile algısının en önemli parçalarından biridir, değerlidir ve bu yadigar eşyaları hak eden kişilerin sahiplenmesini isteriz. Bu objeler herhangi bir şey olabilir ama en çok rastladığımız aile yadigarı objeler takılar veya aksesuarlardır. Peki, bu aksesuarların sizden bir parça taşımasını, hatta DNA’larınızı taşımasını ister misiniz?

Amerikalı takı sanatçısı Kelly Howland, oldukça düşünceli ve duygulu bir fikir üretti ve “anne sütü” ile tasarlanmış takılar tasarlamaya karar verdi. Bu fikir kulağa biraz tuhaf gelse de tasarlanan örnekleri siz de beğeneceksiniz!

Kelly Howland, anne sütü ile aile yadigarı bir takı taşımak, çocuklarına düşünceli bir hediye bırakmak isteyen kadınlara özel takılar tasarlıyor. Howland, tasarımın sahibi olacak kadınların kendi anne sütlerinden gereken bir miktar sütü reçine ile karıştırarak koyu bir kıvama getiriyor ve tasarladığı aksesuarlara bu karışımı adapte ediyor.

anne sütü kolye

 

Kelly Howland, bu tasarımlarla anneler için unutulmaz sanat eserleri yaratmakla kalmıyor aynı zamanda sivil toplum örgütleri ile çalışarak hayır işlerinde de bulunuyor. Howland, tasarımlarından elde ettiği gelirin bir kısmı ile Hindistan’daki annelere eğitim, konut, istihdam ve kendine yeterli güçlendirme adımlarına yardımcı olmak için bağışta bulunuyor.

Gelin hep birlikte Kelly Howland’ın “Kutsal Miras Sanatı” adını verdiği tasarımlarını inceleyelim!

anne sütü yüzüğü

anne sütü pırlanta