Bebeğinin Ameliyat İzini Kendine Dövme Yaptıran Baba

0
616
Bebeğinin Ameliyat İzini Kendine Dövme Yaptıran Baba

Bebeğinin Ameliyat İzini Kendine Dövme Yaptıran Baba. Her dövme anlamlı olmayabilir, ancak bazı dövmelerin anlamları tahmin edebileceğinizden çok daha güçlüdür…

Bu anlamlı dövmelerden birini yaptıran da, bir baba olan Richard Davies. Kalp ameliyatı olan minik oğluna yalnız olmadığını göstermek için vücuduna en güçlü anlamı olan dövmeyi yaptırmış olabilir.

Bebeğinin Ameliyat İzini Kendine Dövme Yaptıran Baba

 Richard’ın oğlu Bobby, çok ciddi bir kalp problemi ile doğduğu için, doğumundan çok kısa bir süre sonra açık kalp ameliyatı yaptırmak zorunda kaldı. Ameliyatın ardından göğsünde o acı anları hatırlatacak bir ameliyat izi kalmıştı. Bobby’nin küçücük bedeninde kocaman bu izi gören babası Richard, aynı yara izini göğsüne dövme yaptırmaya karar verdi. Böylece Bobby, bu yara izinin bir kusur olduğunu ve çirkin göründüğünü düşünmeyecekti. Richard bu dövme için 200 sterlin ödedi ve dövme işlemi 2 saat sürdü, ancak çocuğunuzu iyi hissettirmek için çoğu zaman para ve zaman önemli değildir.
Talihsiz bebek Bobby’nin annesi, bebeğinin bu rahatsızlığını duydukları anda yaşadıklarını anlatıyor; “Dünyamız başımıza yıkıldı!” Hiçbirimiz doğuştan kalp kusurları hakkında bir bilgiye sahip değildik ve bunun bebeğimiz için ne anlama geleceğini bilmiyorduk.

Bize doğduğunda ameliyat olabileceğini söylediler, ancak doğuma kadar çok ciddi bir doktor kontrolü altında kaldım. Çok korkuyordum ama kocam ve ben, bebeğimiz için savaşmamız gerektiğinin farkındaydık.”

Neyse ki sevimli bebekleri Bobby, bu ciddi rahatsızlığına rağmen 3 kilo ağırlığında doğdu ve beklenenden çok daha sağlıklıydı, destek ünitesine gerek kalmadan kendi başına nefes bile alabiliyordu.

Doktorlar tek başına nefes alabileceği için ameliyatın hemen gerekli olmadığına karar verdi. Ancak 3 aylık olduğunda Bobby’nin açık kalp ameliyatı olması gerekiyordu.

Bobby, küçük bedeni ile açık kalp ameliyatına girdi ve bu zorlu ameliyattan sonra vücudundan büyük bir yara izi kaldı. Babası Richard, ona yalnız olmadığını, bunun bir kusur olmadığını ve çektiği acıları paylaşmasını sağlayacak bir yol buldu, aynı yara izini, aynı bölgeye dövme yaptırdı.

Davies ailesi oğullarının yaşadığı bu olayla ilgili şu sözleri sarf etti.

“Bobby’nin yara izinin dövmesi ona yalnız olmadığını hatırlatacak ve onun için sonsuza dek orada olacağız.

Konjenital kalp hastalıkları beklediğinizden daha yaygın olduğu için bunun farkındalık yaratmak istiyoruz. ”

Bobby büyüdükçe kalbini desteklemek için üç ila beş yaş arasında daha fazla ameliyata girmek zorunda kalacak.