Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

0
242
Bebek Arabası Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebek arabaları, bebeğinizin konforu, sağlığı ve ayrıca sizin için de bebeğiniz ile yaptığınız yolculukların kolaylığı açısından önemli bir araçtır. Bir çok firma farklı model ve fiyatlarda bebek arabası üretir ve aslında bebek arabası seçimi göründüğünden çok daha zor ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bu içerikte size bebek arabası alırken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Bebek arabası alınırken ilk olarak akla gelen durum kolayca açılıp kapanması ve taşınabilmesidir. Bu yüzden tek elle katlanabilen bir model kullanımda size rahatlık sağlayacaktır. Bununla birlikte katlandığında az yer kaplaması fark yaratan özellikler arasındadır. Tabi ki bunların dışında bebek arabanızın ağırlığı, tekerleklerinin 360 derece dönebiliyor olması ve güvenlik önemli kriterler arasındadır.

Sizin rahat ve kolay kullanımınızın yanı sıra bebeğinizin rahatlığı içinde önemli durumlar mevcuttur. Bunlar; oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olarak her mevsim koşuluna uygun olarak tamamen kapanabilmesi, isterseniz fermuarla açılabilmesi bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir. Bebek arabanızın manevra kabiliyeti de bu özelliklerin arasına koyabiliriz. Tekerleklerinin 360 derece dönebilmesi, aktivasyon mekanizmasının ve fren sisteminin kolay kullanımınızda oldukça yararı olacaktır. Ailenizin yaşam tarzınıza göre seçimlerde de bulunabilirsiniz. Örneğin; tabiatı seven anne ve babalar, uzun doğa yürüyüşleri için büyük tekerlekli modelleri seçebilirler. Şehir sokaklarında veya alışveriş merkezi gibi iç mekanlar da gezmeyi sevenler ise daha hafif ve manevra kabiliyeti yüksek, tek elle ve tek hamle ile katlanabilen çok pratik bir modeli tercih edebilirler.

Bebeğimizle seyahat ederken ne kadar rahatlık, kolayca açılıp kapanması ön planda da olsa güvenlik için ayrı bir başlık açabiliriz. Bebeğinizi arabaya yerleştirdiğinizde emniyet kemeri beş noktadan bağlanmalı. Bu sayede sürüş esnasında oluşabilecek kötü durumlara karşı bebeğiniz araba içerisinde sabit ve rahat bir şekilde olacaktır. Bebeğinizin güvenliği için emniyet kemerlerini kendi kendine açabilecek şekilde kolay bir mekanizmaya sahip olmamasına dikkat ediniz.

Ailenize bir diğer rahatlık sağlayacak konu bebek arabanızın sepeti. Neredeyse her modelde sepet mevcuttur. Fakat bu sepet tercihlerinizde dikkat etmeniz gereken önemli bir husus, bebek arabanızın katlanabilirliğine engel olmamasını kontrol etmeniz ve tercihlerinizi buna göre yapmanız sizlerin kolaylığına olacaktır. Bebek arabanızın sepetleri katlanma durumlarında önemli bir pay oynarlar.
Ne kadar seçimlerinize dikkat etseniz de bebek arabası tercihinizde seçim yaptığınız bebek arabası firmasının vermiş oldukları garanti süreleri ve ulaşılabilirlik durumları ileride oluşabilecek problemlere karşı önlem almanızı sağlar.