Bebek Sahibi Olmaya Hazır Olduğunuzu Gösteren İşaretler

0
1467
bebek sahibi olmaya

Bebek Sahibi Olmaya Hazır Olduğunuzu Gösteren İşaretler

Bir bebek sahibi olmaya karar vermek zorlu, birçok açıdan çok yönlü düşünülmesi gereken bir iş! Bebek sahibi olmak isteyen çiftler çoğunlukla hem maddi durumlarının uygunluğunu hem de mental açıdan bu sürece hazır olup olmadıklarını saptamaya çalışırlar. Maddi açıdan uygunluk herkes için görecelidir, ancak psikolojik olarak bu sürece hazır olup olmadığınızı bu içerikteki eğlenceli işaretleri inceleyerek görebilirsiniz! Bakalım kaç tanesini siz yaşadınız / yaşıyorsunuz?

Bebek mağazasına gizlice girip, bebek kıyafetlerini büyük bir aşkla incelemek. O küçücük, renkli ve sevimli kıyafetlere kim hayran olmaz ki! Hele bir de çocuk sahibi olmayı düşünen bir kadınsanız, bu mağazalara karşı koymanız imkansız!

Karna yastık koyup, hamileyken nasıl görüneceğini düşünmek. Kadınların hamilelikteki en büyük korkularından biri alacağı fazla kilolar. Ancak bu aşamadan sonra korkmaya gerek yok! Eğer nasıl görüneceğinizin provasını yapmaya başladıysanız, siz olmuşsunuz demektir!

Besinlerin içeriği ile daha fazla ilgilenmek. Daha önce umurunuzda değildi, ancak şimdi hangi besinlerde folik asit var diye bakıyorsanız, tebrikler, bebek sahibi olmaya bir adım daha yaklaştınız.

Anneye doğumla ilgili sorular sormak. Annenize kendi doğumunuzla alakalı sorular sormaya mı başladınız? Annenizin kolay doğum yaptığını öğrenip, genetik olarak ona çekmeyi mi umuyorsunuz? Bebek sahibi olma yolunda bir puan daha size geliyor!

Google’da “….’nın bebeğe zararları” temalı aramalar yapmak. “Hamilelikte kahvenin bebeğe zararları”, “hamilelikte balık yemenin bebeğe zararları” gibi aramalar yapmaya başladınız mı? Google’da arama yapmaya başlamak bu sürecin en önemli adımıdır!

Hamile olan arkadaşlarınıza sürekli sorular sormak. “Ağrı yaşıyor musun?”, “Kaç kilo aldın?”, “Bebek çok dönüyor mu?”, “Ne hissediyorsun?”, “Ne yeyip, içiyorsun?”, “Cinsiyetini ne zaman öğreneceksin?” gibi sorularla hamile arkadaşlarınızı bunaltma girişiminde de bulunmaya başladıysanız, artık eşinizle bu konuyu konuşma vaktiniz gelmiş demektir.

Bu işaretleri yaşayan kadınlarımız için artık anne olma vaktinin mental açıdan geldiğini söylemek çok da yanlış olmaz. Siz psikolojik açıdan kesinlikle hazırsınız, diğer şartlar da müsait ise bu mükemmel hissi tatmak için ne bekliyorsunuz?