Bebekle Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılmalıdır?

0
306
Bebekle Uçak Yolculuğu Nasıl Yapılmalıdır?
Baby Sleeping On Mother's Laps In Airplane

Bebekle uçak yolculuğu nasıl yapılmalıdır? Artık yaz geldi ve tatil sezonu başladı. Ancak yeni çocuk sahibi olmuş bir çift iseniz, artık romantik mini tatilleriniz, arkadaşlarınızı topladığınız çok hareketli günleriniz çoktan son bulmuş demektir, ancak bebeğinizle tatil yapmak da çok eğlenceli olacaktır. Ancak yolculuklarında uçağı tercih eden aileler bu konu ile ilgili bazı sorulara sahip olabiliyorlar. Ancak korkularınızdan arının, bir bebekle uçak yolculuğu yapmak stresli olmak zorunda değildir. Planlı hareket ederek, ihtiyacınız olan bir kaç malzemeyi yanınızda bulundurarak, bebeğinizle birlikte gayet keyifli ve sakin bir uçak yolculuğu sizi bekliyor!

 

bebekle uçak yolculuğu

Doğru Koltuğu Seçin!

Bir bebekle uçak yolculuğu yaparken yapılması gereken en önemli şeylerden biri, doğru koltuğu seçmektir. Bebeğin huzursuzlanması, üzerini pisletmesi ve bunun gibi durumlarda koltuktan rahatça ayrılabileceğiniz, koridor tarafı ve tuvalete yakın koltukları seçmeniz faydalı olacaktır. Acil çıkış kapıları tarafında bulunan koltukları seçmemelisiniz.

 

Bebeğinizi Eğlendirin!

Bebeğin sıkılmaması, ağlamaya başlamaması ve korkmaması için bebeğinizi sürekli bir şeylerle meşgul edin. Yanınıza en sevdiği oyuncağını alın, ona bir şeyler anlatın. Eğer ortam sıcaksa bir yelpaze ile arada sırada onu havalandırın.

Doğru Zamanda Yolculuk Edin!

Eğer uzun bir yolculuk yapacaksanız, yolculuğa gece çıkmanız çok faydalı olacaktır. Gece uçak içerisindeki loş ortam bebeğinizin uykuya kolayca dalmasına yardımcı olacaktır ve ayrıca hareket eden veya konuşan insanlar az olacağı için dikkatini dağıtacak pek az unsur vardır. Eğer gündüz ve kısa bir yolculuk yapacaksanız, bebeğinizi yiyecek bir şeylerle oyalayabilirsiniz.

Bebeğinizi Doyurun

Kavanoz mamaların taşıması ve yedirilmesi kolaydır. Eğer uzun mesafeli uçuşlar yapacaksanız, hava yolu mürettebatından yiyecek veya bebek sütlerini soğutmasını isteyebilirsiniz. Eğer varsa mürettebattan bebek maması talep edebilirsiniz. Bebeğinizi emzirmeniz gerekiyorsa ne kadar süte ihtiyacınız olduğunu tespit edip, biberonlara depolayabilirsiniz.

Hava basıncına karşı koruma

Bir uçuşta hava basıncı değiştiğinde bebeğin kulaklarına zarar verebilir ve sıkıntıya neden olabilir. Bir bebeğe kulaklarında oluşacak tıkanıklığı gidermesi için komut vermek faydalı değildir fakat emme hareketi rahatlamasına yardımcı olabilir. Bebeğinizi emzirebilir, biberon veya emzik verebilirsiniz.

Strese girmeyin!

Bebeğinizin uçak içerisinde gerilmesi, sıkılması ve ardından ağlaması, bağırması ile yolcuların rahatsız olacağı fikri ile kendinizi strese sokmayın. Strese girerek bebeğiniz üzerinde uygulayacağınız baskı ile bebeğiniz daha huzursuz olacaktır. Elinizden geldiğince rahat olmaya çalışın.