Bebekler İçin En Güzel Meyve Püreleri ve Faydaları

0
1607
Bebeklere Sebzeyi Sevdirecek En Güzel Sebze Püreleri

Bebekler İçin En Güzel Meyve Püreleri Bebeklerin ek gıdaya başlama süresi için genellikle meyve püreleri oldukça uygun gıdalardır. Mağazalarda, marketlerde satılan meyve pürelerini satın almak yerine, meyve pürelerini evde, kendiniz yapmayı deneyebilirsiniz. Bu pürelerin ve mamaların kendi tarafınızdan yapılmasının hem bebeğinizin gıdasında tam olarak neler olduğunu bilmek ve mağazadan satın alınan mamaların ev yapımından daha pahalı olması nedeniyle tasarruf etmek gibi birçok avantajı vardır. Bu yazıda bebeğinizin en çok seveceği meyve püreleri ve bu meyvelerin bebeğinize olan faydalarından bahsedeceğiz. Ancak, bu meyve pürelerini bebeğinize vermeden önce bebeğinizin bu meyvelere alerjisi olup olmadığını tespit etmeniz önemlidir.

elma püresi

Elma Püresi (6+ Ay)

Ekşi olmayan, hafif tatlı elmalar bebeklerin ilk ek gıda meyvesi olarak oldukça popülerdir. Elma,  C vitamini ve lifler dolu faydalı bir meyvedir. Ayrıca elma üzerine yapılan çalışmalar elmanın astıma karşı güçlü bir koruma sağladığını ortaya çıkarmıştır.

horizontal-line-png-photos

muz püresiMuz Püresi (6+Ay)

Muz, yumuşak yapısı ve lezzetli tadı ile bebeklerin damak tadına ve yapısına en uygun meyvelerden biridir. Potasyum bakımından zengin olan muz, bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. Muz püresi, bebeklerde sıklıkla görülen ishali yatıştırmaya yardımcı olur.

horizontal-line-png-photos

şeftali püresi

Şeftali Püresi (6+Ay)

Beta-karoten ve potasyum ile dolu, tatlı ve sulu yapısı ile bebeklerin bir diğer favorisi şeftali püresi! Şeftali püresini yoğurt ile karıştırarak, yeni bir lezzet elde edebilirsiniz. Bebeğiniz bu tadı çok sevecektir.

horizontal-line-png-photos

armut püresi

Armut Püresi (6+Ay)

Lif açısından oldukça zengin, sulu yapısı ile bebeklerinizin damak tadına hitap edecek armut, diğer meyvelere göre biraz sert olduğu için, blendırda iyice püre kıvamına getirilmelidir.

horizontal-line-png-photos

avokado püresi

Avokado Püresi ( 6+Ay)

Avokado, içerisinde bulunan yoğun Omega 3 ve diğer besleyici yağlar sayesinde, her yaştan insanın tüketmesi gereken, çok faydalı bir meyvedir. Avokado yumuşak ve kremsi yapısıyla çok kolay püre haline getirilir. Tek başına tadı çok lezzetli olmayabilir, bu nedenle bebeklerinize vermeden önce muz püresi ile karıştırabilirsiniz.

horizontal-line-png-photos

yaban mersini püresi

Yaban Mersini Püresi (8+Ay)

Mineral ve vitaminlerce oldukça zengin olan yaban mersini, antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Kolayca püre haline getirebilir, diğer meyve püreleri ile karıştırarak farklı bir lezzet elde edebilirsiniz.

horizontal-line-png-photos

mango püresi

Mango Püresi (10+Ay)

Bu sulu ve tatlı tropikal meyve, A vitamini açısından oldukça zengindir ve püre haline getirilmesi oldukça kolaydır. Mango püresi de yoğurtla birlikte güzel bir karışım oluşturur.