Bebekler İçin “Topuklu Ayakkabı” Yaptılar!

0
1812
bebekler için topuklu ayakkabı

Bebekler için her zaman sevimli aksesuarlar, ilginç kostümler tasarlanmıştır. Anneler özellikle kız bebeklerini süslemeyi, onlara çeşitli aksesuarlar takmayı severler. Ancak bir firma, kimsenin anlam veremediği, ilginç bir girişime imza attı ve bebekler için “topuklu ayakkabı” üretti.

bebekler için topuklu ayakkabı

Pennsylvania’daki Greensburg merkezli bir şirket olan Pee Wee Pumps, bebekler için katlanabilir topuklu, yumuşak ve esneyen topuklu ayakkabılar satıyor. Altı aylık bebekler için yapılan ayakkabılar firma tarafından “havalı” olarak tanımlanıyor.

Topuklu ayakkabılar, tüller ve incilerle birlikte, sevimli bir tavırda tasarlandı, ancak ebeveynler arasında öfkeye yol açtı. Bazıları, bu tür aksesuarların çocuklara seksist bir yaklaşım sağladığını, “yanlış” ve “iğrenç” olduğunu belirtti; bebekler için topuklu ayakkabı yapmanın, daha bebek olan kızları metalaştırdığını söyledi.

Konu sosyal medyada yayılınca, bir Facebook kullanıcısı anne Mellisa Balinski, bu ürünleri şikayet etmeye karar verdi. Bu ürünlerin arkasındaki fikirin korkunç olduğunu, bunu tasarlayanların pedofili bile olabileceğini söyledi. Mellisa, “bu ayakkabılar hastalıklı bir fikrin ürünüdür, asla moda aksesuarı değildir” dedi.

 

bebeklere topuklu ayakkabı

Pee Wee Pumps’un kurucusu Michele Holbrook eleştirilere karşılık verdi. Şirketin web sitesinde yaptığı bir açıklamada, ürünlerinin yürümek için değil, bebeklerinin sevimli göründüğünü düşünen anneler tarafından, bir moda aksesuarı olarak kullanıldığını söyledi.

Ayrıca verdiği bir röportajda şu kelimeleri sarf etti; “İnsanlar bana bebekleri cinsel bir obje haline getiriyormuşum gibi davranıyorlar ama aslında bizim amacımız, hem annelere hem de bebeklerine sevimli anlar yaşatmaktır” dedi.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Bu ayakkabılar sizce sevimli mi yoksa sapkın bir düşüncenin ürünleri mi?

 

 

Kaynak: lostateminor.com