Çocuklar Bayılacak! Birbirinden Farklı Çocuk Yemekleri Tarifleri

0
1945

Birbirinden farklı çocuk yemekleri tarifleri! Çocuklara yemek yedirmek zordur. Genelde ilgilerini çekecek bir durum söz konusu olmadığı sürece yemek yemekten çok uzak dururlar. Bu demektir ki, onları yeme fikrine adapte etmek için, bu durumu onlar için çekici ve eğlenceli hale getirmek lazım! Öyleyse, bu içerikteki tarifler sizin yardımınıza koşacak. Sizin eğlenerek yapacağınız, çocuğunuzunsa keyifle yiyeceği bu birbirinden farklı çocuk yemekleri tarifleri ile artık çocuklarınızın yemesi çok daha kolaylaşacak!

 

çocuk yemekleri tarifleri

Mumya Sosisli Sandviç

Oldukça basit ve çocuklarınızın bayılacağı bir tarif! İhtiyacınız olan tek şey milföy hamuru ve sosis. Milföy hamurlarını uzun şeritler halinde kesin ve sosislerin etrafına dolayın. Üst bölgesinde göz olacak kısmında biraz boşluk bırakın. Fırında hamur kızarana kadar pişirin. Piştikten sonra göz bölgesine ketçap, mayonez veya hardalla iki adet göz yapın. Mumya sosisli sandviçiniz hazır!

 

 

çocuk yemekleri tarifleri

Mumya Pizza

Bu tarif için gerekenler, tost ekmeği, su ve yağ ile inceltilmiş domates salçası veya domates sosu, şeritler şeklinde kesilmiş kaşar peyniri ve zeytin. Tost ekmeklerinin üzerine salça veya domates sosunu yayın. Üzerine şerit peynirleri aralarında ufak boşluklar kalacak şekilde yerleştirin ve dilimlediğiniz zeytinlerden iki adet göz yapın. Kaşar hafif eriyene kadar fırında bekletin.

 

 

 

 

 

 

canlı muzlar

Canlı Muzlar

Meyve yemeyen çocuklara meyveyi sevdirecek küçücük bir dokunuş! Bir muzu ortadan ikiye bölün ve baş kısmına damla çikolatalarla iki adet göz ve bir ağız yapın. Komik bir görünüşü olan bu muzlara çocuklar bayılacak!

 

 

 

 

 

 

çocuk yemekleri tarifleri

Her Şeyi Gören Puding

Her zamanki pudinginizi hazırlayın. İçerisine küçük marşmelovlardan batırın ve göz olması için ortalarına damla çikolata koyun. Çocuğunuz bu pudingi yerken çok eğlenecek!