Birbirinden İlginç 5 Doğum Hikayesi

0
1144

Birbirinden İlginç 5 Doğum Hikayesi. Doğumunuzun ne zaman gerçekleştiğini hesap etseniz de, her zaman planladığınız dönemde gerçekleşmeyebilir. Suyun kırılması ile birlikte hiç beklemediğiniz bir anda doğumunuz başlayabilir ve hazırlıksız yakalanabilirsiniz. Birçok hamile kadının başından çok ilginç doğum anları geçiyor. Bu anlardan bazılarını görmek ister misiniz? Öyleyse içeriğimizde birbirinden ilginç 5 doğum hikayesi görebilirsiniz. İyi okumalar!

doğum hikayesi

Havada, 33.000 feet yüksekte doğum yapmak

Doğumuna henüz 5 hafta varken küçük bir yolculuğa çıkan anne, uçakta yaşanan küçük bir türbülans nedeniyle panik yaptı ve birden karnına giren sancılar hissetti. Sancılarla birlikte 40 dakika sonra suyunun geldiğini fark etti. Uçak görevlileri hemen harekete geçti, ancak yapılacak fazla bir şey yoktu, doğum başlamıştı. Uçak içerisindeki yolcuların ve görevlilerin yardımı ile doğum gerçekleşti. Doğumdan 15 dakika sonra uçak indi ve bebek ile annesi havalimanında hazır bulunan ambulansa alındı. Anne de, bebek de hala çok sağlıklı!

 

doğum hikayesi

4 yaşındaki kızı ebesi oldu!

2. çocuğunu doğuracak Emma isimli anne, bu doğumunu evde gerçekleştirmeye karar vermiş ve bir ebe de ayarlamıştı. Hamileliği boyunca evde doğum için faydalı videolar izleyen Emma’ya, 4 yaşındaki kızı da yardım etmiş ve onunla birlikte yapılması gerekenleri öğrenmişti. Doğum anı hiç beklemedikleri bir zamanda geldi. Emma, hemen kocasını ve ebesini aradı, ancak durum ciddileşiyordu. Yapılacak neredeyse her şeyi bilen 4 yaşındaki kızı, annesine doğum koçluğu yaptı. Derin nefesler alıp, sakinleşmesine yardım etti ve sırtına küçük dokunuşlarla masajlar yaptı. Ebe eve yetiştiğinde Emma doğuma tamamen hazırlanmıştı ve oldukça sorunsuz bir doğum gerçekleştirdi.

 

doğum hikayesi

Yılan paniği doğum yaptırdı

Natalie’nin doğum hikayesi biraz heyecanlı! Natalie kırsal bir alanda yaşıyordu. Doğumuna 2 hafta kala, açık havada biraz yürüyüş yapmak istedi. Birden bir ses duymaya başladı ve ne olduğunu anlamak için etrafa bakındı. Gördüğü görüntü karşısında neye uğradığını şaşırdı, ses tahmin ettiği gibi bir yılandan geliyordu. Natalie, o an karnına giren sancıları fark etti ve biraz sonra da suyu gelmişti. Hemen evine koştu ve eşine haber verdi. Acilen hastaneye götürülen Natalie de bebek de sağlıklı ve mutlu!

doğum hikayesi

Trafikte Doğum Hikayesi

Trafik hepimizin kabusu! Özellikle de ülkemizde, büyük şehirlerde bir yerden bir yere gitmek saatlerimizi alıyor. Büyük bir ülkenin, büyük şehirlerinden biri olan Los Angeles’ta da trafiğin hayatı felç ettiği bir gündü ve hamile anne adayı Lena’nın suyu geldi. Eşi ile birlikte hemen yola koyulan Lena’nın sancıları arttı, bu sırada trafik ise inanılmaz yoğundu. Lena’nın eşi ambulansı aradı, ancak ambulans da yoğun trafiğe takılmıştı ve Lena ile eşinin arabasının yalnızca 3-4 araba ötesindeydi. Trafik içinden çıkılmaz bir hal aldığında, ambulans görevlileri ile iletişime geçen Lena’nın eşi, ambulans görevlilerini arabaya çağırdı ve doğum burada gerçekleşti.

 

doğum hikayesi

Sezaryen iken normale dönüşen doğum

Danielle, hep normal doğum hayal ediyordu ancak bebeği 38. haftalıkken hala ters pozisyonda olduğu için mecburen sezaryen doğum yapacaktı. Sezaryen doğumu için bir gün ayarladı. Doğumunun gerçekleşeceği günden bir gün önce, eşi ile birlikte oldukça baharatlı olan bir Hint yemeği yedi. Ertesi gün doğum için hastaneye gittiklerinde Danielle, bir gariplik hissettiğini söyledi ve yapılan ultrasonda bebeğin normal pozisyona geçtiğini gördü. Bu nedenle normal doğum gerçekleştirebilirdi. Evine döndü ve 4 gün sonra suyu gelince normal doğum ile bebeği dünyaya geldi. Danielle, bebeğinin normal hale dönmesinin sebebi olarak fazla baharatlı Hint yemeğini görüyor 🙂