Bulaşık Makinesine Limon Koymanın Faydaları

0
1045
bulaşık makinesine limon

Bulaşık Makinesine Limon Koymanın Faydaları. Bulaşık makinelerimizi kullanırken içerisine deterjan, parlatıcı ve bulaşık makinesi tuzu gibi birçok madde ilave ediyoruz. Temiz bulaşıkların çaresinin bu ürünler olduğunu düşünüyoruz ama aslında çok daha doğal, kolay ve ucuz yöntemlerle hem temizlik hem de parlaklık sağlayabiliriz. Makinenize bir dilim limon veya limon kabuğu koyun ve olacakları gözlemleyin.

Bulaşık makinenizi normal şekilde çalıştırmadan önce bu seferlik parlatıcı koymayın. Bir limon kabuğunu veya bir dilim limonu çatal kaşık bölmesine ya da bardak sepetine koyun ve her zamanki gibi çalıştırın. Yıkamanın sonunda bulaşıklarınızın pırıl pırıl olduğunu ve deterjanların sağlayamadığı doğal limon kokusunun yayıldığını göreceksiniz.

Peki neden limon? Limon asidik yapısı nedeniyle oldukça doğal ve faydalı bir temizlik malzemesi özelliği gösterir. Asidik olduğu için aynı zamanda antibakteriyaldir yani mikrop kırıcı özelliği vardır. Bu nedenle deterjanların ne kadar sağladığını bilemediğimiz bakteri öldürme görevini başarıyla yerine getirir. Ayrıca yine asidik yapısı nedeniyle bulaşıklarınızda kalan inatçı lekeleri kolayca söküp atar. Bulaşık makineniz açtığınız anda yayılacak, doğal limon kokusu ise sizi mest etmeye yetecek!

Kaybedecek herhangi bir şeyiniz yok! Bir dilim limonu makinenize bırakın ve sonucu kendiniz izleyin. Merak etmeyin, makinenize herhangi bir zarar gelmez!

Bulaşık makinesine limon koymak oldukça kolay bir yöntem! Pırıl pırıl, tertemiz ve mis gibi kokan bulaşıklar dileriz 🙂