Bunlar Çok Farklı! Bebekler İçin Çorba Tarifleri

0
1033

Bunlar Çok Farklı! Bebekler İçin Çorba Tarifleri. Bebeklerimiz ek gıdaya başladıkları anda en sevdikleri gıda çorba oluyor. Hem sıvı olması, hem de çeşitli malzemelerle besleyicilik açısından kolayca zenginleştirilebiliyor olması nedeniyle annelerin de bebeklerin de en çok tercih ettiği gıdalar çorbadır. Ancak sürekli aynı çorbaları yapmaktan sıkılmadınız mı? Öyleyse, bu içerikteki birbirinden farklı bebekler için çorba tarifleri size çare olacak!

Bebekler için çorba tarifleri, ek gıdaya geçen bebekleriniz için kurtarıcı gıdalar olacak!

 

bal kabağı çorbası

Sütlü Bal Kabağı Çorbası

Oldukça besleyici ve kıvamıyla sizi mest edecek bal kabağını bir de çorbada deneyelim. Bebekleriniz bu lezzete bayılacak!

3 dilim bal kabağı (küçük küçük dilimlenmiş)

2 bardak süt

1 adet küçük dilimlenmiş havuç

2 bardak su

Dilimlenmiş bal kabağı ve havucu, 2 su bardağı su ile kaynatın. Sebzeler yumuşayınca sebzeleri blendırdan geçirin ve üzerine sütü ekleyerek biraz daha blendırdan geçirin. 2-3 dakika daha kaynatıp altını kapatın.

 

pırasa çorbası

Sütlü Pırasa ve Patates Çorbası (+8 Ay)

2 demet pırasa

1 büyük patates

1 su bardağı süt

2 su bardağı su

1 yemek kaşığı zeytin yağı

Küçük küçük dilimlediğiniz pırasa ve patatesi 2 su bardağı su ile kaynatın. Sebzeler yumuşayınca zeytinyağını da ilave edip blendırdan geçirin. Üzerine sütü katıp biraz daha kaynatın. Çorbanız hazır.

 

bebekler için çorba tarifleri

Fesleğenli Brokoli Çorbası

(Eğer bebeğinizin gaz problemi varsa ve 8 aydan küçükse brokoli vermeyi biraz erteleyebilirsiniz)

Yarım demet brokoli

2 su bardağı su

1 su bardağı süt

Bir çimdik tuz

3-4 yaprak fesleğen

1 çorba kaşığı zeytin yağı

Brokolileri 2 su bardağı suda haşlayın. Brokoli piştikten sonra ince delikli bir süzgeçten geçirin. Bu işlem brokolinin gaz yapmasını engelleyecektir. Süzme işleminden sonra sütü, zeytin yağını ve fesleğeni ekleyin ve tekrar blendırdan geçirin. Çok besleyici çorbanız hazır!

 

bebekler için çorba tarifleri

Havuç ve Patatesli Çorba

2 küçük dilimlenmiş havuç

2 küçük dilimlenmiş patates

1 çorba kaşığı zeytin yağı

2 su bardağı su

1 su bardağı süt

Havuç ve patatesi 2 su bardağı suda kaynatın. Sebzeler yumuşayınca üzerime zeytin yağını ekleyin ve blendırdan geçirin. Sütü ekleyip bir kaç kez karıştırın. 2-3 dakika kaynattıktan sonra çorbanız hazır!