Cevabı Kişiliğinizi Gösteren Bulmaca! “Bu Kadın ve Erkeklerden Hangisi Kavga Ediyor?”

0
486
bulmaca

Bulmaca içindeki soru şu; “Bu kadın ve erkeklerden hangisi kavga ediyor?” Vereceğiniz cevap sizin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu ve duygu ve düşüncelerinizi nasıl dile getirdiğinizi açıklıyor!

bulmaca

 

Eğer 1 numara ile gösterilen kadın ve erkeği seçtiyseniz ne yazık ki yanlış cevabı verdiniz! Siz oldukça heyecanlı, duygu ve düşüncelerinizi genellikle el ve kol hareketleri ile ifade eden birisiniz. Bu nedenle bir tartışma esnasında kendinizi ifade edebilmek için mimiklerinizi, ellerinizi ve kollarınızı kullanıyor, haklılığınızı veya sinirinizi döktüğünüz kelimelerinizi, vücut hareketlerinizle de destekliyorsunuz. 1. kadın ve erkeği seçme nedeniniz de, resimdeki kadının hararetli bir şey anlatıyorcasına el ve kollarını havaya kaldırmış olması! Siz tartışma ve kavga gibi durumlar söz konusu olduğunda kendinizi sakinleştiremiyorsunuz, ancak eğlendiğinizde ise sizin keyfinizi kaçırmak zor!

Eğer 2 numara ile gösterilen kadın ve erkeği seçtiyseniz, siz de ne yazık ki yanlış cevabı verdiniz! Siz daha içine kapanık, duygu ve düşüncelerini dile getirmekten çekinen bir yapıya sahipsiniz. Bunun nedeni insanları kırmak istememeniz veya yanlış anlaşılmaktan korkmanız olabilir. Ancak bu durumu fark eden insanlar, sizin üzerinizde baskı kurmaya çalışıyor olabilir. 2. resimde kadın tepkisiz bir şekilde dururken, erkek bir parmağını ona uzatmış. Bu sizin için tehditvari bir görünüm oluşturduğu için ve kavga durumlarında bu anı yaşadığınız için bu resmi seçmiş olabilirsiniz.

Eğer 3 numara ile gösterilen kadın ve erkeği seçtiyseniz, tebrikler! Cevabınız doğru! 3. resimdeki kadının sıkılı yumrukları ve dişleri, biri havaya kalkmış, gergin bacakları, ortamda bir tartışma olduğunun göstergesi! Genelde kavga ve tartışma anında, kişilerin sinirleri sözcüklere yansımasa bile vücut hareketlerine yansır. Yumruk ve diş sıkmak, ayakları yere vurmak, gergin bir vücut, saçlarla oynamak ortamda bir gerilimin olduğuna işarettir. Bu resimde erkek çok gergin görünmüyor olsa da, kadının vücut dili gerginliği yansıtıyor. Bu resmi seçen kişiler, duygu ve düşüncelerini saklamadan ifade edebilen, çok gergin olsa da bunu vücuduna yansıtarak sözcüklerini doğru seçen insanlardır. Bu resmi seçen kişiler mantık ve duyguları dengeli bir şekilde karşı tarafa aktarırlar. Mantıklarını kullanırlar, ancak duygularını ifade etmeyi de unutmazlar.

Siz bu sonuçlara katılıyor musunuz?  Daha fazla insana yaymak için bu bulmacayı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.