Çocuklar Bayılacak! Patates Tostu İle Tanışın!

0
1946
patates tostu

BLW, yani Bebek Liderliğinde Beslenme annelerin hayatına girdi gireli, birbirinden farklı ve lezzetli birçok tarif gün yüzüne çıkmaya başladı. Bebeklerin ek gıdaya geçiş sürecinde, kendi kendine yemeyi öğrenmesini sağlayarak, bebeklere püre şeklinde yeme alışkanlığını aşılamak yerine, parmak gıdaları kendi elleriyle kavrayarak ve keşfederek ek gıdaya geçme alışkanlığını aşılayan BLW önderleri ve anneleri, her geçen gün yeni ve keyifli tariflerle ortaya çıkıyor. Bir çizelge ile bebeklerin hangi dönemde, hangi besinleri yiyebileceğinin belirlendiği BLW ile popüler olan ve yetişkinlerin bile damak tadını şenlendiren yepyeni bir tarif de patates tostu! Patates tostu BLW ile bebeklerin menülerine girdi. Oldukça basit bir şekilde yapılan, sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltılık veya ara öğün olabilecek patates tostu bakalım nasıl yapılıyor? Bebekleriniz bu lezzete bayılacak!

Patates Tostu

Malzemeler:

1 orta boy patates

1 yumurta (çocuğunuz 1 yaşın altındaysa yalnızca yumurta sarısı kullanın)

Çok az zeytinyağı

Biraz beyaz peynir (eğer bebeğiniz 1 yaş üstündeyse kaşar peynir de kullanabilirsiniz)

patates tostu

Hazırlanışı:

Patates tostunun ham maddesi patates, bu tarifte rendelenerek kullanılıyor. Patatesi ister biraz haşlayarak, isterseniz de çiğ olarak rendeleyin. Elinizle rendelediğiniz patatesleri sıkarak biraz suyunun süzülmesini sağlayın. Ardından patateslerin üzerine yumurta, peynir ve yağı ekleyerek tüm malzemeyi karıştırın.

 

 

 

 

 

patates tostu

Isıttığınız bir tost makinesinin üzerine yağlı kağıt serin. Bir köşesine harcınızı bir kaşık yardımı ile dökün ve yağlı kağıdın diğer kısmını harcın üzerine kapatın. Tost makinesinde pişirmeye başlayın. Tostun üzeri biraz kızarınca, makineden çıkarıp afiyetle çocuklarınıza yedirebilirsiniz!