Dikkatinizi Ölçen Bulmaca! “Bu Çocuklardan Hangisi Kaçırılıyor?”

0
1422
bulmaca

Dikkatinizi Ölçen Bulmaca! “Bu Çocuklardan Hangisi Kaçırılıyor?”

Bulmacanın sorusu şu; “Resimdeki çocuklardan hangisi kaçırılıyor?” Vereceğiniz cevap, sizin ayrıntılara ne kadar dikkat ettiğinizi ortaya çıkaracak!

Bu bulmaca yalnızca bir doğru cevaba sahip ve bu cevap, sizin dikkat yeteneğinizi ele veriyor!

 

Eğer 1. numara ile işaret edilen resmi seçtiyseniz, verdiğiniz cevap maalesef yanlış. Çocuğun sorgular bakışlar ve adamın elini gevşek bir şekilde tutması, size bir terslik olduğunu hissettirmiş olabilir, ancak bu güvenin belirtisidir. Aynı zamanda adam ve çocuk göz ile iletişim kuruyorlar. Bu yakınlığın bir göstergesidir. Bu şıkkı seçmiş olmanız sizin realist bir yapıya sahip olduğunuzu gösterir. Siz ilişkilerinizde her zaman temasın ve yakınlığın açıkça gösterilmesinin taraftarısınız.

Eğer 2. numara ile işaret edilen resmi seçtiyseniz, tebrikler cevabınız doğru! Çocuğun geriye doğru dönük durması ve adamın tedirgin bir şekilde başka yöne bakması, etrafı kolaçan ediyor, herhangi bir tersliği algılamaya çalışıyor havası veriyor. Bu resimde adam, diğer iki resmin aksine çocuğun elini sıkıca tutmuş. Bunun nedeni çocuğun kaçmasını engellemektir. Siz bu ayrıntıları görüp bu resmi seçtiyseniz, oldukça dikkatli ve ayrıntıcı bir insansınız. Gözünüzden hiçbir şey kaçmıyor!

Eğer 3. numara ile işaret edilen resmi seçtiyseniz, maalesef yanlış cevap verdiniz. İlk resimde olduğu gibi çocuğun adamın elini gevşek bir şekilde tutması, adamın bakışlarını çocuktan ayırmaması size bu çocuğun kaçırıldığı hissini uyandırmış olabilir. Ancak 1. resimde de dediğimiz gibi bu tutuş, güvenin göstergesidir.