Dünyanın Farklı Ülkelerinden Çocukların Kahvaltı Menüleri

0
1140

Kahvaltı hiç kuşkusuz günün en önemli öğünü. Özellikle çocukların kahvaltı alışkanlığı kazanması için ebeveynler büyük çaba gösteriyor. Her ülkenin farklı bir yemek kültürü var ve çocuklar için hazırlanan kahvaltı menüleri de bu kültürlere göre değişiyor. Hannah Whitaker isimli fotoğrafçı da, farklı kültürlerdeki çocukların kahvaltı menülerini fotoğraflamak için ülke ülke gezmiş. İşte ortaya çıkan fotoğraflarla dünyadan farklı çocukların kahvaltı menüleri!

1.Türkiye

 

 

Türk kahvaltısının çeşitliliği Hannah’ın fotoğraflarına yansımış. Fotoğrafta sucuklu yumurta, domates, biber, havuç gibi sebzeler, simit, yumurta, börek gibi besinler mevcut. Tabi ki her Türk çocuğu her sabah bu menüyle beslenmiyor.

 

2.Brezilya

brezilya

 

 

Brezilyalı bir çocuğun kahvaltı menüsünde jambon, tereyağlı ekmek, peynir ve patates görülebiliyor. Brezilya yemek kültüründe çocuklar kahve içebiliyor.

 

3.İzlanda

izlanda

 

 

İzlandalı çocuklar kahvaltıda genelde süt ve yulaf ezmesi tüketiyor. Çocuklar güneş ışığından yeterince faydalanamadıkları için balıkyağı da tüketiyorlar.

4.Malawi

malawi

 

 

Malawili çocuklar kahvaltıda lapa, kabak, haşlanmış patates ve ebe gümeci yaprakları ve şeker ile yapılan bir içecek tüketiyor.

5.Japonya

japonya

 

Japon çocukların kahvaltı menüsünde, biberli kurutulmuş balık, susam tohumları, yumurta, pirinç, nilüfer çiçeği ve dulavratotu kökünden yapılma bir kahvaltılık besin ve mirin adı verilen üzüm tanesi, Asya armutu ve sütle yapılan çorba bulunuyor.

6.Fransa

fransa

 

 

Kivi, böğürtlen reçeli ve tereyağ sürülmüş ekmek, mısır gevreği ve portakal suyu

7.Japonya

japonya2

 

 

Beyaz pirinç pilavı, Japonya’ya özgü miso çorbası, salatalık, omlet ve ızgara somon

8.Hollanda

hollanda

 

 

 

Ekmeğe sürülmüş tereyağı ve çikolata.