Düz Bir Karın ve Sağlıklı Bir Vücut İçin En Etkili İçecek Tarifi

0
327
düz karın

Her kadın, forma kavuşmak ve fazla kilolarından arınmak için çeşitli diyetler, yemek ve içecek tarifleri arar ve uygular. Aslında form tutmak ve zinde, sağlıklı bir bedene kavuşmak için sıkı diyetlere, farklı ürünlere ihtiyacınız yok! Basit birkaç tarifle, özellikle bu kış aylarında hem vücudunuza sağlık katıp, hem de vüdunuzdaki ödemi atıp, yağ yakımınıza da yardımcı olabilirsiniz. Tarifini vereceğimiz bu içecek ile, vücudunuzun direncini arttırabilir ve vücudunuzdaki toksinlerden arınarak, formda bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı, Ödem Söktürücü ve Yağ Yakımına Yardımcı Olan İçecek Tarifi

Malzemeler:

  • 6 su bardağı su
  • rendelenmiş zencefil (1 yemek kaşığı)
  • dilimlenmiş 1 salatalık
  • 1 limon, dilimlenmiş
  • nane yaprakları

Hazırlanışı:

Derince bir şişeye veya sürahiye, zencefil, salatalık, limon dilimleri ve nane yapraklarını atın. Üzerine 6 su bardağı suyu ekleyin. Bir kaşık yardımı ile bir kaç karıştırın. Ardından bir gece bekletin. Her sabah veya her gece yatmadan evvel bu içecekten bir bardak tüketin. Bu sayede vücudunuzdaki toksinlerden kurtulacak, vücudunuz direnç kazanacak ve yağ yakımınız kolaylaşarak düz bir karına sahip olacaksınız.

Peki neden bu içecek ödem atmada ve yağ yakımında bu kadar etkili?

Tabi ki içeriğinde bulunan doğal malzemelerden! Gelin hep birlikte, bu malzemelerin ne işe yaradığını inceleyelim.

salatalık

Salatalık

Salatalık, çok yoğum miktarda su içeren bir sebzedir. Kalorisi çok düşüktür, lif oranı yüksektir ve diüretik yani idrar söktürücü olarak davranırlar.

horizontal-line-png-photos

 

zencefil-annelerbilir

Zencefil

Zencefil, mide bulantısı gibi mide problemlerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılır. Zencefil ayrıca yağ yakıcı ve mikrop öldürücü özelliğe sahiptir.

horizontal-line-png-photos

 

limon-annelerbilir

Limon

Limonlar pektin lifi açısından yüksektir.Yeme isteğini bastırmaya yardımcı olur. Ayrıca toksinleri yok etmeye yardım ederek vücudu temizler ve detoks yapar. Limon aynı zamanda vücudunuzun doğal elektrolit verir. C vitamini açısından zengindir ve vücudun enerjisini korumaya yardımcı olur. Antioksidan açısından büyük bir kaynaktır.

 

 

 

horizontal-line-png-photos

 

nane

Nane

Nane, iştah bastıran ve vücuda ferahlık sağlayan bir bitkidir.