Geçmişte Kadınların Kullandığı İlginç Güzellik Ürünleri

0
785

İnsanlığın başından beri güzellik kavramı, şekil değiştirerek günümüze kadar geldi. İnsanlar geçmişte çeşitli takılarla, kıyafetlerle hem statülerini gösterdi hem de görünümlerine farklılık ve güzellik kattı. Bu kavram zaman içerisinde makyaj malzemeleri, çeşitli güzellik ve kozmetik ürünlerine evrildi ve özellikle kadınların hayatında daha fazla yer kaplamaya başladı. Günümüzde kadınların kullandığı makyaj ve güzellik ürünleri ne kadar pratik ve kullanışlı olsa da geçmişte oldukça farklı ve aslında kullanımı zor bir haldeydi. Bu içeriğimizde geçmiş dönemlerde kadınların kullandığı güzellik ürünlerini inceleyebileceksiniz. Ancak gördükleriniz, hiç alışkın olmadığınız ve “ben bunu asla kullanmam” diyeceğiniz ürünler olabilir.

 

1. Bu alet her ne kadar savaş topuna benzese de, bu aslında bir fön makinası!

 

2. Geçmişte cilde nem ve parlaklık kazandırmak için kullanılan bu maskenin Orta Çağ’daki hekimlerin vebadan korunmak için kullandığı maskelere benzediği doğrudur.

 

3.Hepimizin tanıdığı bir marka olan Max Factor’un yaratıcısı Max Factor’un ürettiği doğru makyaj yapma aleti!

 

4.Bu beyine elektrik veriliyor imajı yaratan alet ise bir perma aleti!

 

5.Bu maske vücuttaki basıncı düşürerek daha pembe ve canlı bir cilt kazanmak için kullanılıyormuş.

 

6.Bu alet ciltteki çilleri yok etmek için kullanılıyormuş. Daha çok bir işkence aletine benziyor!

 

7.Bir diğer güzellik maskesi daha! Kadınlar bu kauçuktan yapılmış maskeyi ciltlerindeki kırışıkları azaltmak için kullanıyormuş!