Hamileliği Konu Alan 5 Keyifli Film

0
2348

Keyifle İzleyeceğiniz Hamileliği Konu Alan 5 Keyifli Film

“Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren sizi neler bekler? Hamileliğin ilerleyen haftalarında ne gibi değişiklikler yaşanır? Siz ve çevreniz nasıl bir ruh hali içine girersiniz?” gibi sorularınıza yanıt bulacağınız, bir yandan hüzünlenip diğer yandan sevineceğiniz dakikalar geçirerek izleyeceğiniz  “hamilelik konulu” filmleri sizin için derledik.

 

Dokuz Ay(Nine Months)

Dokuz Ay(Nine Months)

Yapım : 1995-ABD

Tür : Aile,Komedi,Romantik

Süre : 103 Dakika

Yönetmen : Chris Columbus

Oyuncular : Robin Williams, Hugh Grant, Julianne Moore, Alexa Penavega, Jeff Goldblum

Film Özeti

Filmin baş karakteri olan Samuel (Hugh Grant) bir çocuk psikiyatrıdır. Mesleği gereği çok fazla çocukla iç içe olan adam kendi özel hayatında çocuklardan bıkmış durumdadır. Özel hayatında her şey kendi isteği gibi sorunsuz ilerlerken beş yıldır beraber olduğu Rebecca Taylor’ın (Julianne Moore) kendisinden hamile olduğu haberini alınca hayatı karışır. Samuel, bu bebeği istemediği konusunda kararlıdır. Ancak sevgilisi doğurmaya karar verince ayrılmak durumunda kalırlar.

Taşıyıcı Anne(Baby Mama)

Taşıyıcı Anne(Baby Mama)

 

Yapım : 2008-ABD

Tür : Komedi

Süre : 99 Dakika

Yönetmen :Michael McCullers

Oyuncular : Steve Martin, Sigourney Weaver, Dax Shepard, Tina Fey, Maura Tierney

Film Özeti

Kate, mesleğinde başarılı ve bekar bir iş kadınıdır. Kariyerini tüm hayat amacı haline getiren kadın 37 yaşına geldiğinde artık bir bebek sahibi olması gerektiği kanaatine varır. Hamile kalmak için doktora danıştığında ise hamilelik şansının olmadığını öğrenir. Çocuk sahibi olmayı kafasına koyan kadın Angie adlı bir kızla tanışır ve ona taşıyıcı anne olmasını teklif eder. Kate Angie sayesinde hayallerine kavuşabilecektir. Taşıyıcı annelik sürecinde ise sanki kendisi hamileymiş gibi annelik hakkında kitaplar okumaya ve doğum için hazırlıklar yapmaya başlar. Bir gün Angie evsiz kalır ve Kate’nin yanına gelir. Bu süreden sonra ikili hamileliği birlikte yaşayacak ve tüm zorlukların üstesinden beraber geleceklerdir.

 

Başımıza Gelenler(Life as We Know It)

Başımıza Gelenler(Life as We Know It)

Yapım :2010-ABD
Tür :Komedi, Romantik, Dram
Süre :114 Dakika
Yönetmen : Greg Berlanti
Oyuncular :Josh Duhamel, Katherine Heigl, Josh Lucas,Christina Hendricks, Melissa McCarthy

Film Özeti

Hayattaki tek ortak noktaları birbirlerine hissettikleri nefret duygusu ve vaftiz kızları olan Holly ve Eric birinden oldukça farklı yaşam tarzı ve karakterlere sahiptirler. İyi anlaşamayan bu iki insan vaftiz kızları Sophie’nin anne ve babasını kaybetmesi sonucu bir arada kalmak ve kıza ebeveyn olmak zorunda kalırlar. İkili her zamanki hayatlarına devam ederken bir yandan da aynı evde yaşayabilmek için ortak bir noktada buluşmak zorundadırlar.

Dikkat Bebek Var!(What To Expect When You’re Expecting)

Dikkat Bebek Var!(What To Expect When You're Expecting) özeti

Yapım : 2012-ABD
Tür : Dram,Komedi,Romantik
Süre : 110 Dakika
Yönetmen : Kirk Jones
Oyuncular : Cameron Diaz, Jennifer Lopez, Chace Crawford, Anna Kendrick, Elizabeth Banks

Film Özeti

 Doğumlarına az bir süre kala hayatın karşılaştırdığı 5 çift bu süre içinde oldukça samimi olurlar ve  birbirlerine destek olup, karşılaştıkları zorluklarla beraber baş ederler. Hamileliğin bu zor vakitlerinde karşılaştıkları kimi zaman zorlu kimi zaman ise komik olaylar etrafında devam eden film keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak.

Senin Hikayen(Türkçe)

Senin Hikayen(Türkçe)

Yapım :2013-Türkiye
Tür :Dram, Komedi
Süre : 2 saat
Yönetmen : Tolga Örnek
Oyuncular :Selma Ergeç, Timuçin Esen, Yeşim Ceren Bozoğlu, Nevra Serezli, İdil Fırat

Filmin Konusu

Hakan ve Esra 7 yıldır evli bir çifttir. Hakan (Timuçin Esen) ev hayatını seven, ailesine düşkün bir tiptir. Esra (Selma Ergeç) ise; Hakanın aksine daha kuralcı ve hayatın düzen ile yürüyebileceğini düşünen biridir. Karakterleri oldukça farklı olmasına rağmen bu çift oldukça iyi anlaşmaktadırlar. Hayatlarının yönünü değiştirecek bir karar aşamasında olan ikili çocuk sahibi olma konusunu düşünmektedirler. Bu sürece tüm sevinci ve isteğiyle Hakanın annesi Meral’de (Nevra Serezli) de katılır. Babaanne olma isteğiyle yanıp tutuşan Meral bir yandan da çifte kimi zaman tatlı kimi zaman ise ısrarcı baskılar yapar. Bu baskısının asıl nedeni ise daha sonra anlaşılacaktır. Bir çiftin çocuklu bir aile olma yolundaki eğlenceli aynı zamanda hüzünlü hikayesi sizi oldukça etkileyecek.