Hamileliğin 25. Haftası

0
731
hamileliğin 25.haftası

Hamileliğin 25. Haftası İçinde Bebekte Görülen Değişim ve Gelişimler

Hamileliğin 25. haftası içinde bebeğiniz 33 cm civarındadır ve hamileliğin sonlarına doğru bu boyut iki hatta üç  katına ve üç katına çıkabilir.

Bebeğiniz ayağına dokunup tutabilir ve yumruk atabilir. Eşiniz karnına kulağını basarak kalp atışlarını duyabilir. Bebeğinizin şimdi düzenli bir uyku programı, etkin ve pasif dönemler var. Bu dönemlerin ne olduğunu anlayabilir veya bilmeyebilirsiniz. Kapalı olan burun delikleri açılıyor.

Hamileliğin 25. Haftası İçinde Annede Görülen Değişim ve Gelişimler

Bu dönemde yorgunluk, baş dönmesi ve tuvalete çıkma şikayetleri artış gösterir.

Sırt, kalça ve bacak ağrısını hafifletmek için şimdi yürümeye, yüzmeye ve egzersizlerinize devam etmeye ancak ağır işler ve egzersizlerden kaçınmaya çalışın. Bu aynı zamanda doğumdan sonra fiziksel olarak daha hızlı iyileşmenize yardımcı olabilir.

Bu dönem bebeğiniz için alışveriş yapmaya başlamanız için iyi bir dönemdir. Hamileliğinizin son günlerini yoğun bir tempo içerisinde geçirmek istemezseniz, hazırlıklara şimdiden başlamanızda büyük fayda vardır.

Gebelik süresinde hem anne hem de bebekte yaşanan değişimler ve gelişimleri takip etmek için hafta hafta hamilelik kategorimizi takip edebilirsiniz.