Hamileliğin 35. Haftası

0
884
hamileliğin 35.haftası

Hamileliğin 35. Haftası İçinde Bebekte Görülen Değişim ve Gelişimler

Bebeğiniz 2 kilodan fazla ve boyu 40 – 50 cm arasında, her geçen saatte doğum için daha hazır hale gelmektedir. Bebeğiniz bu süreçte küçük bir tavuk boyutundadır.

Sinir sistemi ve bağışıklık sistemi halen olgunlaşıyor ve vücut ısısını düzenlemek için ihtiyaç duyacağı yağı da geliştiriyor. Ancak, ayak tırnaklarından başındaki tüylere kadar olan her şey tamamen gelişmiştir. Eğer şimdi doğmuş olsaydı, hayatta kalma şansının yüzde 99’dur.

Hamileliğin 35. Haftası İçinde Annede Görülen Değişim ve Gelişimler

Karnınızın büyüklüğü muhtemelen sizi gerçekten rahatsız ediyor olabilir. Çok basit şeyler sizin için çok yorucu olabilir. Ancak bu yorgunluğa rağmen, zaman zaman hareket etmeniz önemlidir. Eğer başka çocuklarınız varsa bu süreç onlarla beraber daha zor geçecektir. Bu gibi durumlarda yardım istemekten çekinmeyin.

Bu süreçte bakteri ve vajinal enfeksiyon risklerine karşı kontrol altında olmalısınız. GBS ismi verilen vajinal enfeksiyon, bebeklere de geçebilir olduğu için kontrol altında tutulmalıdır.

Gebelik süresinde hem anne hem de bebekte yaşanan değişimler ve gelişimleri takip etmek için hafta hafta hamilelik kategorimizi takip edebilirsiniz.