Hamileliğin Unutulmaz Anları

0
821

Hamileliğin Unutulmaz Anları ve Kilometre Taşları

Hamileliğin tüm dönemi harika ve unutulmaz bir an, gerçek bir mucizedir. 9 ay boyunca sizden bir parça olacak bir canlıyı taşıma ve yaşatmanın verdiği o tatlı heyecan ve büyü apayrı bir durumdur fakat hamilelik aslında küçük-büyük birçok unutulmaz anlar ile doludur. Peki hamileliğin unutulmaz anları dediğimizde sizin aklınıza hangi anlarınız geliyor?

hamileliğin unutulmaz anlarıHamileliğin unutulmaz anları ve kilometre taşları olarak söyleyebileceğimiz 8 ana başlıkta toparladığımız bu yazıda anılarınız canlanacak.

 • Pozitif Gebelik Testi ve Eşinize Söylemek;

  hamileliğin unutulmaz anlarıBirçok kadın için testte iki şerit görme hissi, hamileliğin ilk unutulmaz anıdır. Mutluluktan ağlayabilir, şok olabilir veya korkabilirsiniz. Sizi duygudan duyguya sürükleyen pozitif gebelik testi sonucuna baka kalabilirsiniz. Ve bu pozitif gebelik testi sonucunu eşiniz ve sevdiklerinizle paylaştığınız anda; o güzel anlardan bir diğeridir.

 • İlk Ultrason;

  hamileliğin unutulmaz anlarıBebeğiniz küçük bir ekrandaki o ilk tanışma anı unutulur mu? Hamile olduğunuzu biliyorsunuz ve her an hissediyorsunuz onu ama ilk kez o minik bedeni görmek ve kalp atışlarını duymak büyülü anlardandır.

 • Aniden Gelen Kusma ve Aşerme Durumu;

  hamileliğin unutulmaz anlarıYaşanılan bu durum değişiklikleri bazen can sıkıcı olsa da bazen de komik anıların oluşmasına neden olabiliyor. Özellikle belki hayatınızda hiç yemediğiniz yiyecekleri birden dayanılmaz şekilde yemek yemek isteyebilir sevdiğiniz yiyeceklerden tiksine bilirsiniz. Bu değişken sürece sizin kadar eşinizin alışması da ne kadar zor olsa da 9 ayın sonunda hatırlanacak birer anıya dönüşecek.

 • Bebeğiniz Cinsiyetini Öğrenme;

  hamileliğin unutulmaz anlarıBu sürece kadar çevrenizden, eşinizden belki bir çok tahmin duydunuz acaba diye düşündünüz. Ve sonunda heyecanla beklediğiniz o gerçeği öğrenebileceksiniz. Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek elbetteki ilk öncelik ancak bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek gerçekten en heyecanlı anlardan biri. Ya da bu heyecanlı bekleyişi doğum anına kadar devam ettirip doğumdan sonra öğrenmek klı bir isteyebilirsiniz. Farklı bir deneyim olabilir.

 • Bebeğinizin İlk Hareketini Hissetmek;

  hamileliğin unutulmaz anlarıKarnınızın içinde her geçen gün büyüyen bebeğinizin ilk hareketi dünyadaki en garip, en şaşırtıcı duygulardan biridir. Ufak bir tekme veya hareket için bu kadar sevinilir mi? İşte bu da hamileliği büyülü yapan durumlardan olsa gerek.

 • İsim Belirleme;

  hamileliğin unutulmaz anlarıBebeğinizi ilk hissettiğiniz andan itibaren aslında zaman zaman da olsa mutlaka aklınızdan geçen isimler olmuştur. Cinsiyet belirlendikten sonra daha da yoğunlaşan bu tercih sürecinde herkes bir öneri ve istekte bulunabiliyor ve bazen bu durum ebeveynleri karasızlık içinde bırakabiliyor.

 • Kendiniz ve Bebeğiniz İçin İlk Alışveriş;

  hamileliğin unutulmaz anlarıBebeğinizin gelişimi ile vücudunuzdaki değişimler sonucu o sevdiğiniz kotun içine girememek bazen can sıksa da bu sürecin de ayrı zevkleri var. Artık her şeyde olduğu gibi hamilelik için de giyim sektöründe bir çok alternatif yer alıyor. Ama sanırım en tatlı ve eğlenceli olanı, bebeğiniz için aldığınız o ufacık kıyafetler olsa gerek.

 • İlk Kasılmalar ve Doğum;

  hamileliğin unutulmaz anlarıGit gide şiddetini artıracak bu sancılar; her ne kadar dayanılmaz olsa da 9 aydır beklediğiniz ailenizin yeni üyesine kavuşmanıza yardımcı olacak. Ve bu 9 aylık süreçte yaşanan onca iyi ya da kötü tüm anıları silip en güzeli olarak kucağınıza gelecektir. O ilk ağlama ve bebeğiniz ile ilk temasın yaşattığı mutluluğu ne ile kıyaslayabilirsiniz ki?