Hamilelik Döneminde Okuyabileceğiniz Kitaplar

0
881

Hamilelik anne adayının bedeninin değişimiyle başlayan sonrasında ruhsal olarak gelgit ve değişimlerle devam eden bir süreçtir.Her ne kadar hamile olan kişiyi bedensel olarak yorsa da aslında oldukça heyecanlı ve keyifli zamanlardır. Bu dönemde anne adayının moralini yüksek tutması,korku ve kaygılarından arınması çok önemlidir. Bu kaygıları yenmenin en önemli yolu da bilgi sahibi olmaktır. Size bu süreçte yardımcı olacak  doğum, bebek bakımı gibi konularda bilgi sahibi olmanızı sağlayacak  içerikleri bulunan kitapları derledik.

Bebeğinizi Beklerken Sizi Neler Bekler?

Hamilelik Döneminde Okuyabileceğiniz Kitaplar

Yazar: Sharon Mazel,Heidi E. Murkoff

Çevirmen: Dilek Tunalı

Yayın Evi :Epsilon Yayınları

Basım Yılı :2013

Bu kitapta hamilelik sürecinde önem arz eden; doktor tercihi, hamilelik döneminde egzersiz,doğum seçenekleri, ikinci hamilelik ve hamilelik döneminde cinsel ilişkiye kadar birçok konu yer alıyor.İçerik olarak gebelik, doğum ve doğum sonrasına ilişkin merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

 

 

9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik

Yazar :Kağan Kocatepe

Yayınevi:İnklap Kitabevi

Basım Yılı :2015

9 Ay 10 Gün Hafta Hafta Hamilelik adlı kitap, bebek bekleyen ebeveynler ve çocuk sahibi olmak isteyen aileler için rehber olabilecek nitelikte bir içeriğe sahip.Hafta hafta hamilelik süreçlerinin anlatıldığı kitapta doğum, bebek bakımı, emzirme, hamilelikte çokça rastlanan sıkıntılar gibi konuları ele alıyor.Doğum konusunda uzman olan Dr. Kağan Kocatepe tüm bilgi ve deneyimlerini okuyucularıyla paylaşıyor.

 

Hamilelik, Doğum Ve Bebek Bakım Kitabı

Yazar : Ayşe Öner

Yayınevi : Klan Yayınları

Basım Yılı : 2015,

Bir annenin hamile kaldıktan sonra yaşayacağı süreci ve bu dönemde bilgi sahibi olması gereken; Hamilelikte beslenme, hamile egzersizi,doğumun yapılacağı hastanenin seçimi,hastane hazırlığı ve doğum gibi konularda önemli bilgilerin yer aldığı bu kitaptır.Kitapta ayrıca doğum sonrası lohusalık, bebek beslenmesi, yeni doğan bakımı gibi pek çok konuya da yer verilmiştir.

 

Gün Be Gün Hamilelik Anne Adaylarına Gerekli Tavsiyeler

Yazar: Ziba Kashef

Çevirmen: Duygu Akın

Yayınevi:NTV yayınları

Bu kitap hamilelik ve doğum hakkındaki bir çok kitaptan daha farklı bir yazım tarzına sahip.Uzmanlar tarafından hazırlanan hamilelik, aşerme, ultrason, anne karnındaki bebeğin ilk hareketleri gibi konular günlük şeklinde yer alıyor kitapta.Anne adayları rahat ve eğlenceli bir dille yazılan bu kitabı keyifle okuyabilirler.