Hamileyken Kanser Olan Mankenin Hikayesi

0
539

Hamilelik, her kadın için oldukça kutsal ve keyifli bir dönem olsa da, zor anları olmadığını söylemek doğru değildir. Hamilelik sürecinde yaşanan hormonal değişikliklerle yaşanan duygu değişimleri, fiziksel ve zihinsel problemlerle birleşince çoğu zaman katlanması zor olan sorunlar doğurabiliyor. Ancak annelik duygusu, tüm bu zorlukları alıp götüren bir duygu! Bunun yakın zamandaki en iyi örneği ise Kanadalı manken Elizaveta Bulokhova!

hamileyken kanser olan manken

Eliza Bulokhova, 24 yaşında hamile kalır ve eşi ile yaptığı Amsterdam tatili sırasında dişinde hissettiği bir ağrı ile doktora gider. Bu muayene sırasında Eliza’nın çene kemiğinde kanser olduğu fark edildi. İşte, Eliza’nın fedakarlık dolu hikayesi burada başladı…

 

 

 

 

 

 

Doktorlar Eliza’ya, çenesinin bir kısmının alınması gerektiğini ve ardından kemoterapiye başlanması gerektiğini söyledi. Ancak Eliza hamileydi ve doktorlar kesinlikle kürtaj yapılması gerektiğini söylüyorlardı. Çeşitli düşünceler içerisine giren Eliza, bu süreçte yaşadıklarını ve karnındaki bebeğiule konuşmasını şöyle anlatıyor; “Bebeğim çok hareketliydi. Bir gün oturdum ve onunla konuşmaya başladım. Bu hareketliliğin beni yoracağını, bunu kaldırmak için çok güçsüz olduğumu ve annesi için biraz hareketsiz kalması gerektiğini söyledim. Bebeğim beni dinledi ve o noktadan itibaren daha sakindi. Kader bana ne getirirse onu kabul edeceğim. Bebeğim eğer doğacaksa, zaten doğacak.”

Bebeğini doğurmaya karar veren Eliza’nın zorlu dönemleri başladı. Bebeğe zarar verme riski bulunan bir ameliyatla çenesinin %95’i alındı, omzu ve bacağından alınan parçalarla çenesi yeniden yapıldı. Bu zor ameliyata rağmen bebek, ağır anesteziye dayanabildi. Hala bebeğin alınması gündemdeydi. Ancak oluşan bazı sorunlardan ötürü kürtaj tarihi ertelendi. İlerleyen dönemlerde ise bebeğin sezeryan ile doğabileceği belirlendi. Eliza normal süresinden 10 gün önce doğum yaptı. Sağlıklı bir şekilde bebeğinin doğumunun ardından Eliza’nın kemoterapi dönemi başlar ve başarılı tedavilerinin ardından iyileşme sürecine geçer. Bu anlarını unutulmaz kılmak için eşi ve bebeği ile kamera karşısına geçer.

 

 

 

Anne sevgisinin tüm kötülüklerin karşısında olacağını gösteren bu hikaye, mutlu sonla nihayetlenmiş oldu!