Bu Kaza Fotoğrafı İle Bebek Oto Koltuğu Önemini Anlayacaksınız!

0
1431
bebek oto koltuğu

Mesafem kısa demeyin, çocuklarınızı bebek oto koltuğu ile güvence altına alın!

Günlük yaşam içerisinde birçok koşturma, panik hali ve aceleli durumlar yaşanabiliyor. Hele bir de bir ebeveynseniz, zaman yönetimini doğru yapmak ve her şeye vakit ayırabilmek adına çok daha stresli anlar yaşayabilirsiniz. Özellikle çocuklarla trafiğe çıkarken bazen çok da önemsemediğimiz oldular peşinde felaketi getirebiliyor. Amerikalı anne Jenna Casado Rabberman’ın sosyal medyada paylaştığı ve kısa sürede viral olan bu fotoğrafı ve hikayesi ise çocuğunuzun güvenliğinin kesinlikle hafife alınmaması ve göz ardı edilmemesi gereken bir şey olduğunu açıkça gösteriyor.

bebek oto koltuğu

Jenna Casado Rabberman isimli anne, 3 aylık bebeği ile üç yaşındaki oğlunu okuldan aldıktan sonra günlük alışverişini yapmak üzere marketin otoparkına arabasını park ederken, ileriden büyük bir hızla gelen başka bir araba, onun arabasına çarptı. Bu kaza sonucunda araba ciddi bir şekilde savruldu, araba büyük hasar aldı, ancak ne Jenna’nın ne de çocukların burnu bile kanamadı, yerlerinden bile kıpırdamadılar. Çarpmanın şiddetine göre, çocukların arabadan fırlaması beklenirdi ancak  Jenna’yı koruyan arabasının hava yastığı ve emniyet kemeri, çocukları koruyan ise bebek oto koltuğu olmuştu!

Jenna, kazadan sonra kazanın büyüklüğünü ve çocuklarının nasıl korunduğunu gösteren bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta açıkça görülüyor ki, ağır hasar görmüş ve savrulmuş arabanın içinden çıkan bebek oto koltuklarında en ufak bir çizik bile yoktu! Bebekler koltuğa güzelce yerleştirilmiş ve bağlanmış olduğu için, ne yerlerinde fırladılar ne de bir zarar aldılar. Jenna, yaşananlardan sonra, bu fotoğraf ile sosyal medyada şu açıklamayı yaptı;

“Kimse başına böyle bir şey geleceğini düşünmesin! Biz sadece süt almak için markete yanaşmıştık, trafikte bile değildik. Ancak başka bir araç hızla gelerek bizim arabamıza çarptı ve arabamız metrelerce savruldu. O an benim hava yastığım açıldı, kemerim bağlıydı ve beni fırlamaktan korudu ancak tek düşüncem çocuklardı. Kazanın etkisi geçip arkama döndüğümde, bebeklerimin hiç bir şey olmamışçasına, koltuklarına bağlı bir şekilde oturduklarını gördüm. Bizi koruyan bebek oto koltuğu oldu. Bu herkese ders olsun! Bebekleriniz kemerin sıkılığından şikayet etse bile, onları o koltuğa oturtmadan yola çıkmayın! Gideceğiniz mesafe çok çok kısa olsa bile koltukları kullanın! Nitekim biz de sadece markete gidiyorduk!”

Neyse ki, yaralanmaların ve kayıpların gerçekleşmediği bu kaza, ebeveynlere bebek oto koltuğu önemini hatırlatan, ders niteliğinde bir olay oldu!