Kızıyla Dünyayı Gezmek İçin İşinden Ayrılan Anne

0
988

6 yaşında bir kız çocuğu olan anne Evie Farrell’in yakın bir arkadaşı 42 yaşında kanserden ölünce Evie, hayatın gerçekten çok kısa olduğunu fark etti. Evie’nin 30.000 dolar birikimi vardı. Bu yüzden yeni bir mutfağa 30.000 Dolar verip mutlu olmamak yerine, 6 yaşındaki kızını yanına alarak dünyayı gezmek için yola çıkmaya karar verdi.

Evie, bu kararı nasıl verdiğini şöyle anlatıyor, “Çok sevdiğim bir kız arkadaşım kanserden öldü. O tanıdığım en harika, en muhteşem kadındı ve iki çocuğu vardı. Onun zamansız ölümü bana hayatın ne kadar anlık olduğunu ve istediğimiz şeyleri yapmak için bir zamanı beklememiz gerektiğini hatırlatı.”

Sydney’de yaşayan 43 yaşındaki “eski” halkla ilişkiler danışmanı Evie, Şubat 2016’da kızı Emily’le birlikte yola çıktı ve hala yoldalar. Ayrıca yakın zamanda dönmeyi de düşünmüyorlar.Gezgin anne – kız, son on bir ay içinde Endonezya, Singapur, Malezya, Tayland, Vietnam, İngiltere, Fransa ve Çin de dahil olmak üzere on üç ülkeyi ziyaret ettiler.

 

Evie, “Dünyada bir şeyler satın almak için para kazanmak ve her gün bir masada oturmaktan çok daha fazla şey var. Bir sırt çantasıyla bir yıldır yolculuk ediyoruz… ve artık eski hayat tarzımıza geri dönmenin imkânsız “dedi. Seyahat eden ikilinin yaklaşık 50k takipçisi olan Instagram’da yolculuklarını takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: BoredPanda