Mart Ayı Çocuk Etkinlikleri

0
982

Mart Ayı Çocuk Etkinlikleri Nelerdir?

Mart ayı içerisinde yer alan çocuk etkinlikleri içinden bazılarını sizler için toparladık. Çocuk etkinlikleri, çocukların sosyal becerilerinin gelişmesini sağladığı gibi ailece güzel ve kaliteli zaman geçirmenize de yardımcı oluyor.

çocuk etkinlikleriÇocuklar İçin Yaratıcı Dans Dersleri

4-6, 7-9 ve 10-12 yaş arası çocuklarla yapılan dans dersleri ile dans ve oyunu birleştirmeyi amaçlayan etkinlikte; çocukları yaratıcı bir yolculuğa çıkarıyor. Atölyelerde yapılan çalışmalarda kalıplaşmış dans figürlerinin yerine bedensel ve kinetik gelişime yönelik çalışmalar yürütülüyor. Doğaçlamaya dayalı dersler, zihin ve beden koordinasyonunu geliştirmeyi, yaratıcı düşünebilmeyi, fiziksel kabiliyetlerini geliştirmeyi hedefliyor. Çocukların dans ederek hayal etmelerini ve kendilerini dans ile ifade etmeyi amaçlıyor.

Gösterim tarihleri: 11 / 18 / 25 Mart Cumartesi

1. Grup – Saat: 11.00 – 12.00 (7-9 yaş)
2. Grup – Saat: 12.00 – 12.45 (4-6 yaş)
3. Grup – Saat: 13.00 – 14.00 (10-12 yaş)

Bilet Fiyatı: 15 TL

Gösterim Yeri: Akbank Sanat / İstiklal Cad. No:8, Beyoğlu İstanbul

 


çocuk etkinlikleriçocuk etkinlikleri
 Jules Verne’nin aynı adlı romanından Seksen Günde Dünya Turu Tiyatro Oyunu
Uyarlayan:
Toby Hulse
Çeviren: Mehmet Ergen
Yöneten: Owen Calvert – Lyons, Lerzan Pamir
Oyuncular : Anıl Altınöz, Melih Düzenli, Mert Aydın, Güliz Gençoğlu
Dekor / Kostüm : Amy Yardley
Ses Tasarımı: Stephan Dobbie,
Maceraperest Mr. Fogg, uşağı Pasaport ile birlikte, dünyanın dört bir köşesini rekor bir zaman diliminde gezip-görme niyetindedir. Bunu gerçekleştirebilmek için de bütün servetini harcamayı göze alır. Ancak peşinde dünyanın en muhteşem dedektiflerden biri olduğunun farkında değildir. Bu yolculuğu tamamlamak için bir çok macera yaşar; gemilerden inip trenlere, hatta fillere biner. Londra’dan egzotik Hint şehirlerine, Çin’den Amerika’ya uzanan yolculukta, bir nevi zamana karşı yarışır kahramanlarımız. Dünya edebiyatının en ünlü serüvenlerinden biri olan 80 Günde Dünya Turu, yeniden uyarlanıyor.
Bu unutulmaz klasiği çok seveceksiniz.Oyunu 6 yaş ve üzeri çocuklar izleyebilir.
Gösterim Tarihi: 11 / 25 Mart Cumartesi Saat: 11:30
Gösterim Yeri: Akbank Sanat / İstiklal Cad. No:8, Beyoğlu İstanbul
 Tam: 6 TL Öğrenci: 3 TL

çocuk etkinlikleriBeethoven ile Müzik ve Resim Yolculuğu 

Etkinlik Beethoven’in Türk Marşı’nı dinleyerek başlıyor ve devamında hazırlanmış Türkçe sözlerle birleştirerek hep birlikte söylenerek ilerliyor. Ardından marş üzerine ekibin eklediği sözlerle tekrardan söylerken hep birlikte bu eserin ritm çalışmasını öğrenmeyi hedefliyor. İkinci etapta sanatçımız Beethoven’in Ay Işığı Sonatı’nı dinliyor ve sanatçının bu eseri bestelerken nasıl bir manzarayı gözlemlediğini birlikte konuşarak ve hayal ederek bir resmini yaratmayla son buluyor..

Etkinlik 6-9 yaş arası çocuklar içindir.

Gösterim Tarihleri: 11 – 25 Mart Cumartesi 11:30 – 12:15

Gösterim yeri: Akbank Sanat / İstiklal Cad. No:8, Beyoğlu İstanbul

Bilet fiyatı: 10 TL

Etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır..

çocuk etkinlikleriÇocuklara Özel Karnaval

Tarihler: 25 Şubat 2017  ~ 26 Mart 2017 Her Cumartesi/Pazar

Yer: Watergarden İstanbul

25 Şubat Watergarden’da çocuklar için eğlenceli ve bir o kadar da sıra dışı konseptiyle 26 Marta kadar her cumartesi-pazar çocukları heyecanlı dünyasına davet ediyor. Rengarenk bir karnavalın yaşanacağı etkinlikte birbirinden eğlenceli aktiviteler ile çocuklar Watergarden İstanbul’da dolu dolu vakit geçirecekler.

Çocuklar her biri birbirinden farklı aktivite çadırlarında hem hayal dünyalarını hem de el becerilerini geliştirecek.Kokulu sabun, Cup Cake, kukla yapımı gibi eğlenceli aktivitelerin yapılacağı atölyelerin yanı sıra kukla tiyatrosu, hedefli kale, simli dövme yapımı, X-box futbol, kar partisi ve daha fazla etkinlik çocuklarlar ile buluşmayı bekliyor.