“Minyatür Yaşamlar” Bebek Evleri Sergisi Starcity Outlet’te!

0
252
bebek evleri sergisi

Star City Outlet, Şubat ayında ev sahipliği yaptığı ve büyük ilgi gören etkinliği Düşler Mozaiği’den sonra, yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. Köklü bir geçmişi olan, yalnızca oyuncak mantığı ile değil dönemin mimarisini de gözler önüne seren bebek evlerinin sergileneceği Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisi, hem yetişkinlerin hem de çocukların ilgisini çekecek!

Gelişim Atölyesi tarafından geliştirilen ve 3 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Minyatür Yaşamlar” Bebek Evleri Sergisi, “Aile ve Değerler” teması ile siz değerli ziyaretçilerini bekliyor. Geçmişten bu güne kadar değişen ve gelişen formları ile hem kültür tarihine hem de aile yaşantısına ayna tutan Bebek Evleri Sergisi bünyesinde aynı zamanda çeşitli atölyelerde gerçekleşecek. Bu atölyelerdeki amaç, çocukların yaratıcılığını ve üretkenliğini geliştirmek ve bunların yanı sıra, çocuklar ve kültür arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Hafta sonları 14.00-17.45 saatleri arasında, çocukların rehber eşliğinde gezebileceği Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisi’ne katılan çocuklar, minyatür bebek evlerini dekore edebilecek ve isterlerse kendi bebek evlerine sahip olabilecekler. Atölyeler, Starcity Outlet’in alt zemin katında bulunan aktivite alanında gerçekleşecek.

Minyatür Yaşamlar Bebek Evleri Sergisi’ne katılım tamamen ücretsizdir. MEB onaylı bir proje olan “Minyatür Yaşamlar” Mart ayı boyunca Cuma günleri ilkokul öğrencilerine yönelik çalışma yapacak. MEB’in çocuk ve kültür- sanat ilişkisini geliştirmeyi ve müze kültürünü aşılamayı hedeflediği proje Starcity Outlet’te sizleri bekliyor.

Yer: Starcity Outlet

Tarih: 3 Mart – 3 Nisan

Saat: 14.00 – 17.45