Nisan Ayı Çocuklar İçin Etkinlikler

0
437
çocuklar için etkinlikler

Hafta Sonları Ailece de Yapılabilecek Çocuklar İçin Etkinlikler

Birbirinden güzel çocuklar için etkinlikler 

Havaların iyice ısınmaya başladığı bu aylarda artık doğanın canlanmasıyla bizlerinde içleri ısınıyor ve kıpırdamaya başlıyor. Özellikle güneşi gören çocuklar hafta sonunu evde geçirmeye pekte taraftar olmayabilirler. Sizler hem sizin nefes alabileceğiniz hem de çocuğunuzun eğlenebileceği nisan ayı içerisinde yer alan çocuklar için etkinlikler düzenledik. Hafta sonu etkinlikleri için önerilerimiz,

8. Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali

çocuklar için etkinlikler2009 yılından bu yana her yıl düzenlenen Ataşehir Tiyatro Festivali, yetişkinler, çocuklar ve aileler için toplam 12 atölyenin düzenleneceği festivalin atölyeler bölümünde; Ali Poyrazoğlu ile ‘Oyunculuğun Bir Dakikası’, Levent Üzümcü ile ‘Tiyatronun Doğuşu’ ve daha birçoğu yer alacak. 27 Mart’ta baslayan festival 24 Nisan’a kadar devam edecek.

Oyunlar için bilet alma kotası kişi başı iki oyun için 2 bilet ile sınırlıdır.
*MSKM’de düzenlenecek oyunların biletlerini MSKM gişeden alabilirsiniz. (MSKM Gişe Çalışma Saatleri: Her gün 10.00 – 20.00 arasıdır)

*Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenecek oyunları biletlerini Ataşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden alabilirsiniz.çocuklar için etkinlikler

Gölgelerin Masalı

çocuklar için etkinliklerSakıp Sabancı Müzesi’nde nisan ayı boyunca çocuklar için etkinlikler kapsamında yapılacak atölyelerden biri olan ”Gölgelerin Masalı”nda  çocuklar, Feyhaman ve Güzin’in Karagöz ve Hacıvat figürlerinden ilham alarak kendi gölge  karakterlerini tasarlayacaklar ve sonrasında atölyede kurulacak gölge sahnesinde tasarladıkları karakterleri yeniden canlandıracaklar. Atölye çalışmaları ise 11.00 –  13.00 ve 14.00 – 16.00 olmak üzere Her haftasonu  yapılacaktır. Giriş ücretsizdir.

BASF Kids’ Lab

çocuklar için etkinliklerİstanbul Modernde yer alan etkinliğin amacı çocuklara  kimyayı ve bilimi daha yakından tanıtmayı ve sevdirmeyi amaçlıyor. Her ayın 4 günü gerçekleştirilen Kids’ Lab’de çocuklar özel eğitmenler eşliğinde zararsız maddelerle deney yapıyor. 6-12 yaş arası çocuklara yönelik olan bu ataölye çalışmasına katılım için önceden rezarvasyon gerekiyor. 0212) 334 73 27 numaralı hattan bilgi alabilir, rezarvasyon yaptırabilirsiniz.

Tarih:20-23 Nisan

Saatler:10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00

 Adres: Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No: 4, 34433 Karaköy – İSTANBUL

çocuklar için etkinlikler

Anadolu Ateşi – Kıvılcım

çocuklar için etkinliklerDünyaca ünlü dans topluluğu Anadolu Ateşi, Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu Kıvılcım ile Mall of İstanbul Sahne’sinde yer alacak. Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği gösteri 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. ”Kıvılcım” dans topluluğu; Anadolu Ateşi’nin performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar.

çocuklar için etkinlikler

Tarihler: 09 Nisan 2017 Pazar ~ 09 Nisan 2017 Pazar

Ücret: – Tam 45.00 TL Öğrenci 35.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Mall of İstanbul AVM, Kat: 4 Başakşehir İstanbul

2. Çocuk Sanat Bienali

çocuklar için etkinliklerBahçeşehir Koleji tarafından “Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” düşüncesiyle 2015 yılında ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienali”  bu yıl ‘fark’ temasıyla 22 Nisan Cumartesi günü İstanbul Deniz Müzesi’nde ziyarete açılacak. Bienal ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.  2. Çocuk Sanat Bienali’nde, “farklı olmak”, “fark edilmek”, “fark yaratmak”, “farkındalık” gibi toplumsal hayatta yer alan kavramların çocuk penceresinden yansımaları yer alacak.

Tarihler: 22 Nisan 2017 Cumartesi ~ 25 Nisan 2017 Salı

Yer: İstanbul Deniz Müzesi

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, 34353 Beşiktaş/İstanbul