Öksürüğü Kesen Mucize Besinler

0
608
çocuklarda öksürük

Kış aylarının gelmesiyle etrafımızda öksüren, hapşıran insanların sayısı da arttı. Kış ayları içerisinde bir salgın gibi deli dolu bir şekilde yayılan öksürük problemi, uykulardan uyandıran, insana boğuluyor hissi veren, kısacası insana zor anlar yaşatan bir illet… Öksürükten kurtulmak için çeşit çeşit ilaçlar, şuruplar kullanıyoruz. Aslında yediğimiz, içtiğimiz birçok besin ile öksürükten “şak” diye kurtulmamız mümkün! Gelin öksürüğü kesen mucize besinler neymiş birlikte göz atalım.

 

turp bal

Turp – Bal Birlikteliği 

Birçok insan tarafından bilinen, oldukça etkili ve faydalı bir yöntemdir. Bir siyah turpun başı kesilir ve içi çok derin olmamak kaydıyla oyulur. Oyulan ve bir kase görevi gören turpun içerisine 1 – 2 yemek kaşığı bal koyulur ve üstü kapatılarak 1 gece bekletilir. Sabah baktığınızda turp, öz suyunu bal içerisine salmış olacak. Ortaya çıkan karışımı için. Öksürüğünüzdeki azalmayı fark edeceksiniz.

 

 

 

 

 

bal zencefil

Bal ve Zencefil El Ele Verdi

Bir kase içerisinde 2 – 3 çorba kaşığı bala, 1 çorba kaşığı toz zencefil ekleyin ve bir macun kıvamı alana kadar karıştırın. Ortaya çıkan karışımdan her gün birer kaşık tükettiğiniz takdirde hem öksürüğünüz kesilecek hem de varsa balgamınızı söktürecektir.

 

 

 

öksürüğü kesen

Muzun Gücü

Muz, içerisinde birçok vitamin ve mineral taşıyan, oldukça faydalı bir meyve. Hele bir de kış hastalıklarının düşmanı bal ile birleşirse… Bu öksürüğü kesen tarifimizde muz, bal ve su bir araya geliyor. 2 adet muzu tahta bir kaşık yardımı ile ezerek püre haline getirin. 1 bardak kaynamış suyu püre muzun üzerine ekleyin ve yarım saat bu şekilde bekletin. Yarım saat sonra, su ılıdığında 2 çorba kaşığı balı ekleyin ve malzemeleri iyice birbirine karıştırın. Günde 4 kez olmak üzere, 5 gün boyunca kullandığınızda, öksürüğünüzde gelişecek olan iyileşmeyi göreceksiniz.

 

öksürüğü kesen

Bitkiler Atağa Geçiyor

Bitkilerin özellikle kış hastalıklarına olan faydalarını bilmeyen yok! Öyleyse bizden de öksürüğe fayda edecek bir bitki çayı karışımı gelsin. Bu karışımdan önce aktara uğramayı ihmal etmeyin!

Öncelikle 1 su bardağı suya, 1 çorba kaşığı esmer şeker veya 1 çorba kaşığı bal ekleyin. suya kattığınız malzemeniz eriyene kadar suyu karıştırın. 1 limonu yuvarlak dilimler haline getirin ve suya atın. Ardından 1 çorba kaşığı hatmi çiçeği kökü, 1 çorba kaşığı keten tohumu ve 1 çorba kaşığı ada çayını suya ilave edin ve 3 – 4 dakika kadar kaynatın. Oluşan karışımı demini alması için 10 – 15 dakika bekletin. Ardından oluşan karışımı süzün ve bir bardağa alın. Şifalı bitki çayınızı keyifle tüketin.