Pratik Bilgiler! Meyveler Aslında Nasıl Soyulur?

0
845

Pratik Bilgiler! Meyveler Aslında Nasıl Soyulur?

Meyveler her yaşta insan tarafından sevilen besinlerdir. Dünya üzerinde çeşitli şekillerde, çeşitli boyutlarda birçok meyve bulunur ve bu meyveleri yemeklerimizde, tatlılarımızda bile kullanırız. Ancak bu çok çeşitli meyvelerin tüketiminde de çeşitli zorluklar söz konusu. Farklı tarzdaki kabukları, çekirdekleri ve yaprakları nedeniyle bazı meyveleri kusursuz bir şekilde temizlemek ve doğramak pek mümkün olmuyor. Aslında bu zorluğun nedeni meyveleri yanlış doğruyor veya temizliyor oluşunuz. Temizlenmesi ve doğranması en meşakatli meyvelerin birer püf noktası var! Bu içerikteki pratik bilgiler ile bu zor meyvelerin aslında ne kadar kolaylıkla soyulabileceğini göreceksiniz.

 

Püf noktalarımıza herhalde ayıklanması en zor meyve olan nar ile başlayalım. Nar ayıklarken çoğu zaman mutfağımızı bir cinayet mahaline dönüştürüyoruz. Narın suyunun sıçradığı duvarlar, kıyafetler, bir de çıkması zor nar lekesi ile birleşince ortalık kan kırmızı renge bürünebiliyor. Bakın aslında nar kolayca nasıl ayıklanıyormuş!

 

Kış ayının en sevilen meyvelerinden olan bol vitaminli portakalın ise kusursuz bir soyulma yöntemi mevcut. Bu yöntemi gördükten sonra portakal soymak artık daha kolay olacak!

portakal nasıl

 

Özellikle yaz aylarının en sevilen meyvesi çileği yalnızca tek başına tüketmiyoruz, tatlılarımızı, pastalarımızı da süslemesi ile ona bayılıyoruz. Ancak bazen sapı ve yaprakları nedeniyle çileği temizlemekte zorluk çekiyoruz. Bakın aslında yapmamız gereken ne?

çilek nasıl

 

Sıra geldi bir C vitamini deposu olan kiviye! Kivi de aynı çilek gibi tatlılarımızı süsleyen meyvelerden. Ancak tüylü kabuğu çoğu zaman temizlenme sorununu da beraberinde getiriyor. Aslında kiviyi temizlemenin bildiğinizden çok daha kolay bir yöntemi olduğunu söylersek ne dersiniz? Kivi soymak için vereceğimiz bu bilgiye hayran kalacaksınız!

kivi nasıl soyulur

 

Bu pratik bilgiler, meyvelerle aranızdaki ilişkiyi daha da güçlendirecek 🙂