Şık Bir Hamilelik İçin İpuçları

0
289

Hamile olmanız, şık olamayacağınız ve modaya ayak uyduramayacağınız anlamına gelmez. Doğru ipuçları, doğru tercihler, vücudunuza ve hamileliğinize uygun trendleri takip ederek şık görünmeniz mümkündür. Tek yapmanız gereken rahatlığı moda ile bir araya getirmektir.

Hamilelikte şık olmanın en önemli kuralı, sevdiğiniz trendleri belirlemek ve onları yeni vücudunuza uyarlamaktır. Örneğin, kot pantolon giymekten hoşlanıyorsanız, belinizi koruma altına alacak özel hamile kot pantolonlarını tercih edebilirsiniz. Bu içeriğimizde şık bir hamilelik için uygulayabileceğiniz bazı ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

 

 

1.Kot Pantolon Giymekten Çekinmeyin

Bir çok hamile kadın “rahat olamayacağım” korkusu ile kot pantolon giymekten kaçınıyor. Ancak moda, hamile kadınları da düşünüyor. Bir çok giyim markası uzun zamandır hamile kadınların yeni eğrilerine uyacak, süper rahat ve şık skinny kot pantolon ve deri tozluklar üretiyor.

 

 

 

horizontal-line-png-photos

2.Gömlek ve Organik Kumaşlardan Kazak/Hırkaları Tercih Edin

Karnınız büyüdükçe üst giyim konusunda biraz zorluk yaşayabilirsiniz. Bu aşamada üst giyimde önemli olan konu, yumuşak ve organik kumaşlardan üretilmiş, ağır olmayan giysileri tercih etmektir. Keten kumaştan şık gömlekler, pamuk ve yünden hırkalar hem şıklığınıza şıklık katacak hem de rahatlığınıza katkıda bulunacaktır.

 

horizontal-line-png-photos

3.Renkli Kıyafetlerden Uzak Durmayın

Hamile kadınlar genelde hamilelik dönemlerinde tek renk ve desensiz kıyafetleri tercih ediyorlar. Ancak kendinizi siyah ve nötr tonlarla sınırlamayın; renklilik, modern doğum dolabının vazgeçilmez bir parçasıdır. Sıkıcı, renksiz giysiler ile daha az mutlu olursunuz. Ancak, çok renklilikten hoşlanmıyorsanız, siyah ve koyu tonlardaki kıyafetinizi omuzlarınıza renkli bir kazak atarak siyah kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz.

 

horizontal-line-png-photos

4.Takılardan ve Ayakkabılardan Vazgeçmeyin

Basit bir kombine boyut ve ışıltı eklemenin en kolay yollarından biri, en sevdiğiniz aksesuarları ve takıları koymaktır. Yüzünüzdeki dolgunluğu vurgulamak için uzun, sarkık küpeler ve kolyeler deneyin. Saçınıza bir eşarp takın, mücevherli kolluk takın veya şık bir çanta taşıyın. Daha iyisi, bütün gün ayakta durmayacaksanız, biraz eğlenceli açık sandalet veya sling-back’ler giyin. Seksi ayakkabılar rahatlığınız açısından sorun oluşturabilir.

horizontal-line-png-photos

5.Tişört Giymek İçin Doğru Sütyeni Seçin

Hamilelikle birlikte göğüsleriniz ve karnınız doğru orantılı olarak büyür. Bu nedenle açık yakalı tişörtler giyerken biraz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Eğer göğüsleriniz küçükse bu dönemde destekli sütyen giymeyin, çünkü göğüsleriniz zaten bir miktar büyüyecektir.