Süt Emmeyi Reddeden Bebek Annesinin Hayatını Kurtardı!

0
805

Süt Emmeyi Reddeden Bebek Annesinin Hayatını Kurtardı!

Emzirmek, bebekler için çok önemlidir, bebek ve anne arasında harika bir bağ oluşturur ve anne ile bebek için harika bir deneyimdir. Tüm bu faydaları hepimiz biliyoruz. Ancak ne yazık ki, birçok anne çeşitli nedenlerden dolayı, bunu çok istemesine rağmen bebeğini emziremiyor. Bazen de emmeyi reddeden bebek ile karşılaşılabiliyor. Bir annenin bebeğini emzirememesi, eminiz ki o anne için kesinlikle acı vericidir ve genelde anneler sütlerinin gelmemesi veya çeşitli sebeplerden dolayı bebeklerini emziremediklerinde büyük bir vicdan azabı duyuyorlar.

Bu durum her ne kadar sıkıntılı olsa da, İngiltere’de bir anne için bebeğinin emmeyi reddetmesi hayatını kurtardı!

26 yaşındaki Sarah Boyle, oğlu Teddy’yi doğurduğunda çok heyecanlıydı. Emzirmeye başlarken de oldukça heyecanlıydı, oğlu Teddy altı ay boyunca normal bir şekilde emmeyi sürdürdü, ancak 6. ayın sonlarına doğru Teddy aniden anne sütü emmeyi kesti. Ancak Sarah, oğlu Teddy’yi sol göğsünden emzirdiğinde Teddy bu göğsü kabul ediyordu. Ancak Sarah Teddy’ye sağ göğsünü verdiğinde Teddy çığlıklar atıp, kafasını başka yönlere çevirip ağlamaya başlıyordu.

emmeyi reddeden bebek

Sarah’ın kocası, 28 yaşındaki Steven, Sarah ya da Teddy’nin bir sağlık sorunu olduğunu düşünmeye başladı ve konu ile ilgili endişeye kapıldı. Teddy’nin annesinin sağ göğsü ile ilgili sıkıntıları 1 ay kadar devam edince Sarah, doktoruna kontrole gitti.

Doktor, taramalar ve biyopsi için hastaneye gitmesini önerdi ve iki hafta sonra Sarah inanamadığı haberleri aldı. Sarah, meme kanseriydi ve kanseri ilerlemişti. Yakın zamanda kemoterapi alması gerekiyordu ve ilerlediği için iki göğsü de alınacaktı.

Sarah, tüm bu işlemleri kabul etti ve asla korkmadığını söyledi. Çünkü ona göre eğer Teddy olmasaydı, hiçbir ağrısı veya belirtisi olmadığı için meme kanseri olduğunu asla anlayamayacaktı.

Sarah, Daily Mail isimli gazeteye verdiği röportajda şu sözleri söyledi;

“Teddy bana bir şeyler anlatmaya çalışıyormuş gibi hissettim. Buna sanırım annelik içgüdüsü diyebiliriz. Teddy benim kahramanım! O olmasaydı, asla kanserden şüphelenmezdim. Danışmanım her zaman, emzirmenin anne ve bebek arasındaki bağı güçlendirdiğini ve oluşan bu bağın çoğu zaman anlaşılmayacak kadar derin olduğunu söylerdi. Benim için durum bundan çok daha fazlasıydı. Emzirmek ve Teddy benim hayatımı kurtardı.

Sarah, her şeye rağmen oğlunu emzirdiği için oldukça memnun, aksi halde belki kanseri keşfedemeyecek ve sorunları daha büyük olacaktı.

İşte emzirmenin kutsallığını gösteren bir olay daha…