Tüm Erkeklerin Hamile Kadınlar İle İlgili Bilmesi Gerekenler

0
728
erkeklerin hamile kadınlar hakkında bilmesi gerekenler

Erkeklerin Hamile Kadınlar İle İlgili Bilmesi Gerekenler ? Hamile olduğunu öğrenen kadınların hayatlarında birçok değişiklik yaşanmaya başlıyor. Hormonların salgılanmasının artışı, girdikleri yeni düzen, annelik heyecanı derken kadınlar, olduklarından çok farklı özellikler ediniyorlar. Bu süreç içerisindeki değişikliğe en ayak uyduramayan kişilerse, genelde hamileliği yalnızca karında oluşan bir şişlik ve doğumdan ibaret gören erkekler oluyor. Baba adayları ve hamile yakınları erkekler, sizi böyle alalım, bu içerikte hamile kadınlar ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğreneceksiniz.

 

1. Evet, hormonların etkisi ile hayatlarında değişiklikler oluyor. Bunlardan biri de unutkanlık olabilir. Endişelenmeyin, bu unutkanlık çok uzun sürmez.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler1

 

2. Hamileler, en uygun yatma pozisyonları için genelde birçok yastığa ihtiyaç duyarlar. Yastıklar karın altına, bacak aralarına, sırta koyularak vücudun desteklenmesi sağlanır. Yani, bir gece gelip kendiniz için bir yastık bulamazsanız onu bu nedenle suçlamayın.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler2

 

3. Hamile kadınlar sık sık acıkırlar ve yemeğe herkesten daha fazla ihtiyaç duyarlar. Hamileliğin ilk aylarındaki aşerme durumunu da göz önünde bulundurursak, her an yiyecek bir şeyler almak için hazırda beklemeniz oldukça mühim. Sonuçta o iki canlı!

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler3

 

4. Ona soru sormayın, sadece istediğini yapın.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler10

 

5. Vücudunuzun, normal boyutunun 3 katına çıktığını düşünün. Geceleri karnınızın tekmelenmesi ile uyandığınızı düşünün. Hamile kadınlar bunları ve çok daha fazlasını yaşıyor. Onlar yorgun oluyor, tembellik yaptıklarını düşünmeyin.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler5

 

6. Belki sizler için, hamilelerin sık sık yaptıkları doktor kontrolleri zaman kaybından başka bir şey değildir. Ancak bunu onlara kesinlikle söylemeyin. Bu kontrollerde yanında olun ve o ekrandaki belli belirsiz bebek görüntülerine bakarken duyduğu sevince ve gözyaşlarına tanık olun.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler6

 

7. Sakın karnının ne kadar büyüdüğü, görünüşünün ne kadar değiştiği hakkında yorumlar yapmayın, bunun zaten farkında! Ona ne kadar güzel göründüğünü söylemeniz en iyisi!

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler9

 

8. Hormonlarının etkisi ile küçücük şeylerden korkabilir, komedi filminde ağlayabilirler. Ona ani hareketler, şakalar yapmaktan uzak durun.erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler8

 

9. Onlar her zaman haklıdır! En azından bebek doğana kadar.

erkeklerin-hamile-kadinlarla-ilgili-bilmesi-gerekenler7