Uçakta Doğan Bebeğe Ömür Boyu Ücretsiz Uçuş Hediye Edildi!

0
838

Bir hava yolu şirketi, uçuş sırasında doğan bebeğe ömür boyu, her doğum gününde ücretsiz bir şekilde istediği yere gidebileceği uçuş hediye etti.

Olay Florida’dan Teksas’a giden uçakta, 22 Haziran tarihinde gerçekleşti. 36 haftalık anne Cristina Penton, henüz doğumuna 4 hafta olması nedeniyle herhangi bir sorunla karşılaşmayacağını düşünerek Florida’dan Teksas’a doğru uçak yolculuğu yapma kararı aldı. Uçuş öncesinde herhangi bir sıkıntısı olmayan anne Cristina Penton, uçuştan hemen önce sancılanmaya başladı.

Uçağa binmesi ile sıklaşan sancıları, uçuşun başlaması ile artan anne Cristina Penton, kendini gitgide kötü hissedince paniğe kapıldı ve etrafındaki yolculardan yardım istedi. Penton bu anlar için, “hazırlanacak, araştıracak veya hiçbir şey yapacak vakit yoktu.”

Penton’un yardım çığlığına yolcular cevap veriyor ve şans bu ki, uçakta bir çocuk doktoru ve hemşire olduğu anlaşılıyor. Tüm yolcuların ve kabin ekibinin yardımı ile Cristina Penton, bebeği Christop’u sağlıkla doğuruyor.

Uçağın inişinin ardından havaalanında Cristina Penton için bir sağlık ekibi hazırlandı. Hava yolu şirketinin sözcüsü Paul Berry, yaşanan bu olayın ardından uçakta doğan bebek Christop’a ömrü boyunca her doğum gününde ücretsiz ve dilediği yere uçuş hediye ettiklerini açıkladı.

Sözcü Paul Berry, konu ile ilgili olarak ayrıca şunları söyledi, “Bir uçuş sırasında doğan bir bebek çok nadirdir ve uçakta bir sağlık personelinin bulunması da büyük şanstır. Ancak uçuş görevlileri uçaktaki tıbbi acil durumlarda müdahale etmek üzere eğitim gördüler ve uçaktaki iletişim araçları yoluyla yerdeki doktorlara ulaşabiliyorlar” dedi.